Sitaniec Błonie, lubelskie
Szczegóły
Opis
1. Pierwszy przetarg ustny nieograniczony ogłoszony w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zamościu na dzień 15.11.2023 r. na sprzedaż nieruchomości zakończył się wynikiem negatywnym w związku z nieobecnością oferenta.
2. Do sprzedaży w trybie II przetargu ustnego nieograniczonego przeznaczona jest nieruchomość niezabudowana stanowiąca własność Powiatu Zamojskiego, oznaczona nr działki 1590/38, ark. mapy ewidencyjnej 5, jednostka ewidencyjna Zamość, obręb 0018 Sitaniec Błonie, powierzchnia działki 1,9300 ha. Nieruchomość przeznaczona do sprzedaży położona jest w miejscowości Sitaniec Błonie, w otoczeniu zabudowy przemysłowo-usługowej i terenów kolejowych. Dojazd do nieruchomości dwoma drogami asfaltowymi. Kształt zbliżony do prostokąta, teren płaski, porośnięty trawą. Na nieruchomości znajdują się pozostałości po 2 bramkach piłkarskich. Nieruchomość ma dostęp do sieci: elektrycznej, wodociągowej, telefonicznej.
3. Dla przedmiotowej nieruchomości VI Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Zamościu prowadzi księgę wieczystą nr KW Nr XXXX/XXXXXXXX/X.
4. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Zamość, zatwierdzonym Uchwałą Rady Gminy Nr X/99/2011 z dnia 12.08.2011 r. z późniejszymi zmianami teren, na którym położona jest nieruchomość oznaczony jest symbolem B-IV-2 (teren skoncentrowanej działalności gospodarczej: bazy, składy, rzemiosło produkcyjne, przemysł, giełdy towarowe itp.).
5. Termin zagospodarowania nieruchomości: - nie dotyczy.
6. Cena wywoławcza nieruchomości niezabudowanej wynosi: 1907 730, 00 zł / słownie złotych: jeden milion dziewięćset siedem tysięcy siedemset trzydzieści 00/100/brutto.
- cena netto: 1 551 000, 00 zł / słownie złotych: jeden milion pięćset pięćdziesiąt jeden tysięcy 00/100
- podatek VAT 23% 356 730,00 zł /słownie złotych: trzysta pięćdziesiąt sześć tysięcy siedemset trzydzieści 00/100.
7. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium.
8. Wadium powinno być wpłacone w pieniądzu w kwocie 190 780, 00 zł /słownie złotych: sto dziewięćdziesiąt tysięcy siedemset osiemdziesiąt 00/100, na rachunek bankowy Powiatu Zamojskiego w Banku Millennium S.A. nr 64 1160 2202 0000 0001 8656 7124 w terminie do dnia 22.02.2024 r. z dopiskiem,,Przetarg na nieruchomość obręb Sitaniec Błonie". Datą dokonania wpłaty wadium jest data uznania rachunku bankowego Powiatu.
9. Zwalnia się z obowiązku wniesienia wadium osoby, o których mowa w § 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości/ tj. Dz. U. z 2021 r. poz. 2213/, jeżeli najpóźniej do 22.02.2024 r. do godz. 1000 zgłoszą uczestnictwo w przetargu oraz złożą na ręce Przewodniczącego Komisji Przetargowej wymagane dokumenty określone w w/w paragrafie i pisemne zobowiązanie do uiszczenia kwoty równej wysokości wadium ustalonego w razie uchylenia się od zawarcia umowy.
10. Przetarg odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Zamościu ul. Przemysłowa 4, I piętro, pokój 101 w dniu 28.02.2024 r. o godz. 10 00.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie