Wróć do listy

Szczukwin, łódzkie

472 650 zł
4 363 zł/m2
Dom 108,32 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 472 650 zł
Miasto Szczukwin
Powierzchnia 108,32 m2
Województwo łódzkie
Ulica 2a
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 63 020 zł
Numer oferty 326258X764096239
Termin wpłaty wadium 12-01-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie GKm 7/20 w dniu: 16.01.2024 o godzinie: 12:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości:

- nieruchomości położonej przy 2A,Szczukwin, 95-080 Tuszyn, dla której Sąd Rejonowy Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Słowackiego 5, Piotrków Tryb., 97-300 Piotrków Tryb.) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa oznaczona jako działka gruntu nr 501/2, obręb 12 Szczukwin gmina Tuszyn i działka nr 9 obręb 4 , miasto Tuszyn; Działka nr 501/2 ma powierzchnię 9400 m2 i jest działką zabudowaną. Zabudowę działki nr 501/2 stanowi : - budynek mieszkalny , jednorodzinny, parterowy z poddaszem użytkowym , niepodpiwniczony ,o powierzchni użytkowej 108,32 m2 i powierzchni zabudowy 86,00 m2 , - budynek gospodarczy , parterowy, niepodpiwniczony o powierzchni użytkowej 35,00 m2 i powierzchni zabudowy 40,00 m2 - wiata z dachem drewnianym o powerzchni zabudowy 70 m2; Nieruchomość ogrodzona jest siatką metalową wraz z furtką i bramą metalową , posiada przyłącze energii elektrycznej, wodociągu oraz kanalizacji sanitarnej do lokalnego szamba betonowego - działka nr 9 ma powierzchnię 3629 m2 i jest działką niezabudowaną, nieuzbrojoną, nieogrodzoną, w części stanowiącą las, a w pozostałej cześci porośnięta samosiejką. Sąsiedztwo nieruchomości stanowią tereny leśne i rolne. Zakres wyceny nie obejmuje pawilonu oraz wiaty metalowej znajdujących się na nieruchomości jako obiektów nie stanowiących części składowej nieruchomości.

Suma oszacowania wynosi 630 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 472 650,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 14:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 63 020,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 26 1020 3916 0000 0602 0187 6812 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/ oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Historyczne ceny