Wróć do listy

Chorzów, śląskie

132 750 zł
2 761 zł/m2
Mieszkanie 48,08 m2 2 pokoje 1 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-60%
Zakończona
-60%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 132 750 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 48,08 m2
Województwo śląskie
Ulica Wiejska 2
Liczba pokoi 2
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 17 700 zł
Numer oferty 325679X762740221
Termin wpłaty wadium 05-02-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym

w Chorzowie

Witold Walków

Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów

tel. 322411610 / fax. 324310030

Sygnatura: KM 3656/20 i inne

                                                                   






O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza
nr VIII w Chorzowie, zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu:
06.02.2024r. o godz. 09:00, w sali nr 306 Sądu Rejonowego w Chorzowie, przy ulicy Rostka 2, odbędzie się:


P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

nieruchomości, stanowiącej własność dłużników, tj.:

r>
Nieruchomość, będąca przedmiotem licytacji - opisana jako prawo odrębnej własności lokalu - położona w: Chorzowie,
ul. Wiejska 2/5
, usytuowana jest na I piętrze budynku (2 kondygnacja).
Lokal mieszkalny posiada powierzchnię użytkową 48,08 m2 i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki z WC, komórki i przedpokoju. Brak pomieszczeń przynależnych do lokalu.
Dla nieruchomości Sąd Rejonowy w Chorzowie Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Z prawem własności lokalu związany jest udział w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali objętych księgą wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X w 185/10000 częściach.


Suma oszacowania nieruchomości, objętej księgą wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X została ustalona na kwotę: 177.000,00 zł (sto siedemdziesiąt siedem tysięcy złotych).

Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 132.750,00 zł (sto trzydzieści dwa tysiące siedemset pięćdziesiąt złotych).  

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania nieruchomości, tj. kwotę 17.700,00 zł (siedemnaście tysięcy siedemset złotych), najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków w Banku ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr: 15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją.

Operat szacunkowy wraz z protokołem opisu i oszacowania przedmiotowej nieruchomości znajduje się w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków Kancelaria Komornicza nr VIII w Chorzowie, a na 14 dni przed licytacją również w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.  

Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.






Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.



Komornik Sądowy

Witold Walków







Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.