Wróć do listy

Słomowo, wielkopolskie

197 775 zł
2 312 zł/m2
Dom 85,56 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 197 775 zł
Miasto Słomowo
Powierzchnia 85,56 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 29
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 26 370 zł
Numer oferty 325663X762702749
Termin wpłaty wadium 26-02-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  we Wrześni

Łukasz Wojtaszak

Kancelaria Komornicza, Miłosławska 2,  Września,   62-300 Września

tel. (61) 640 20 80 / fax. (61) 640 20 80

Sygnatura: Km 1833/21

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Wrześni Łukasz Wojtaszak Kancelaria Komornicza nr IV we Wrześni podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1833/21 w dniu: 29.02.2024 o godzinie: 10:00 rozpocznie się w trybie ustalonym w art.  9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) pierwsza licytacja w trybie elektronicznym następujących nieruchomości: 

- nieruchomości położonej przy  Słomowo 29, 62-300 Września, dla której Sąd Rejonowy we Wrześni IV Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  ul. Jana Pawła II 10, Września, 62-300 Września)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa zabudowana zlokalizowana w miejscowości Słomowo 29. Działki oznaczone w ewidencji gruntów 108 i 109/1 o łącznej powierzchni 696m2 .Budynek mieszkalny jednorodzinny o powierzchni użytkowej 85,56m2 Budynek mieszkalny jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej, dwukondygnacyjny – parter + poddasze nieużytkowe, wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej starej w roku 1930, w części kuchni podpiwniczony.
Fundamenty z cegły, ściany murowane z cegły, nieocieplone, otynkowane tynkiem cementowo – wapiennym. Strop drewniany, dach o konstrukcji drewnianej pokryty eternitem. Rynny i rury spustowe z blachy ocynk. Tynki wewnętrzne cementowo – wapienne. Nadproża ceglane. Ściany wewnętrzne malowane farbami, w części obłożone płytkami a częściowo tapetowane, sufity malowane farbami. Stolarka okienna PCV. Drzwi wejściowe do budynku stalowe, drzwi wewnętrzne płycinowe. Posadzki betonowe obłożone panelami, w części płytkami a częściowo deski + wykładzina PCV.
Instalacje techniczne w budynku: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna – zbiornik bezodpływowy na ścieki, c.o. i c.w. – piec na eko-groszek + elektryczny podgrzewacz wody, grzejniki stalowe.
Wykończenie standardowe, stan techniczny budynku średni.
Struktura pomieszczeń i pomierzonych dalmierzem elektrycznym w trakcie wizji lokalnej powierzchnia:
- pokój: 23,57m2
- pokój: 9,60m2
- kotłownia: 9,11m2 - korytarz: 11,81m2
- pokój: 18,08m2
- kuchnia: 10,12m2
- łazienka: 3,27m2
Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego: 85,56m2

Suma oszacowania wynosi 263 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 197 775,00 zł.  

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 10:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 26 370,00 zł.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 62 1020 4027 0000 1902 1167 4084 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. 

Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Uczestnictwo w przetargu wymaga założenia konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem https://elicytacje.komornik.pl/  oraz przystąpienia do przetargu na dwa dni robocze przed jego rozpoczęciem. Licytant składa rękojmię najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu, a jeżeli bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, to przedkłada dodatkowo swoje umocowanie. Udział jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu. 

Na podstawie art.  9864 §  2 kpc warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym. 

Licytacje wyżej wymienionych nieruchomości odbywają się w trybie elektronicznym i  zakończą się w dniu:  07.03.2024 o godzinie: 10:00. Na podstawie art. 9867po § 31 kpc, jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.