Wróć do listy

Dąbrowa Górnicza, śląskie

180 900 zł
2 623 zł/m2
Mieszkanie 68,97 m2 3 pokoje 1 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-59%
Zakończona
-59%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 180 900 zł
Powierzchnia 68,97 m2
Województwo śląskie
Ulica Cedlera 17
Liczba pokoi 3
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 24 120 zł
Numer oferty 325X761153
Termin wpłaty wadium 02-03-2018 Co to znaczy?

Opis


Komornik Sądowy


przy Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej


Paweł Swędzioł


Kancelaria Komornicza, Zielona Dolina 9, Dąbrowa Górnicza, 41-300 Dąbrowa Górnicza


tel. 530474160 / fax.


Sygnatura: KM 539/14 i inne


OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI



Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej Paweł Swędzioł na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 02-03-2018 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej z siedzibą przy Graniczna 23, 41-300 Dąbrowa Górnicza, pokój 214, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xxx , położonej przy Cedlera 17/30, 41-303 M. Dąbrowa Górnicza, dla której Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Lokal stanowiący odrębną nieruchomość, położony w Dąbrowie Górniczej przy ul. Cieszkowskiego 17/30, z którym związany jest udział 238/10000 w prawie własności gruntu (KW XXXX/XXXXXXXX/X) i posiadający założoną księgę wieczystą w Wydziale VI Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej o numerze: XXXX/XXXXXXXX/X. Powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego wynosi 68,97 m2. Lokal znajduje się na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego wybudowanego w latach 80-tych ubiegłego wieku. Składa się z trzech pokoi, kuchni, przedpokoju, oraz łazienki i WC oraz schowka. Do lokalu przynależy piwnica o powierzchni 3,76 m2. Lokal posiada balkon.


Suma oszacowania wynosi 241 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 180 900,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 24 120,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Alior Bank S.A. 60249000050000453044816494.


Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.


W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej mieszczącym się pod adresem: Graniczna 23, Dąbrowa Górnicza, 41-300 Dąbrowa Górnicza.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.


Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.


Komornik Sądowy


Paweł Swędzioł




Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.