Wróć do listy

Bylice, wielkopolskie

652 631 zł
2 661 zł/m2
Obiekt 245,26 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 652 631 zł
Miasto Bylice
Powierzchnia 245,26 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 87 017 zł
Numer oferty 324980X761103163
Termin wpłaty wadium 18-01-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kole Dawid Włodarczyk Kancelaria Komornicza nr IV w Kole na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie KM 1418/22 w dniu 19-01-2024 o godz. 09:15 w budynku Sądu Rejonowego w Kole z siedzibą przy Włocławska 4, 62-600 Koło, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy ,Bylice, 62-600 Koło, dla której Sąd Rejonowy w Kole Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Włocławska , Koło, 62-600 Koło) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa oznaczona numerem ewidencyjnym 3/17, 3/18 o łącznej pow. 15004 m/kw położonych w m. Bylice gm. Koło dla których Sąd Rejonowy w Kole Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze: XXXX/XXXXXXXX/X. Przedmiotowa nieruchomość stanowi własność dłużnika. Nieruchomość rolna zabudowana oznaczona nr geodezyjnym 3/17 o pow. 0.2674 ha zabudowana jest dwoma budynkami parterowymi niepodpiwniczonymi w konstrukcji drewnianej. Budynki oznaczone w ewidencji, jako budynki produkcyjne, usługowe i gospodarcze dla rolnictwa, budynek o pow. użytkowej 245,26 m/kw. Nieruchomość rolna zabudowana nr geodezyjny 3/18 o pow. 1.233 ha. Nieruchomości jako całość pełnią funkcję produkcyjną. Na terenie nieruchomości zlokalizowane są pawilony inkubacyjne z trzech warstw ociepleń pomiędzy którymi dochodzi do cyrkulacji powietrza. Pawilon służył rozmnażaniu ślimaków oraz cztery parki hodowlane dla ślimaków. Dojazd do nieruchomości drogą asfaltową. Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Grzegorzew nr XIX/79/2004 z dnia 28 maja 2004r działki nr 3/17, 3/18 znajdują się na terenie oznaczonym symbolem P,U/MN - tereny obiektów produkcyjnych, składów, magazynów i zabudowy usługowej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej.

Suma oszacowania wynosi 870 174,57 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 652 630,93 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 87 017,46 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Kole ul. Włocławska4, 62-600 Koło.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP S.A. 21102022120000580204341855.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.

Historyczne ceny