Wróć do listy

Węgrzce Wielkie, małopolskie

19 319 zł
Działka 0 ha Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 19 319 zł
Powierzchnia 0 ha
Województwo małopolskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 3 864 zł
Numer oferty 324269X759438001
Termin wpłaty wadium 21-01-2024 Co to znaczy?

Opis

Komorni Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieliczce podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 88/21 i in. w dniu 22-01-2024 o godz. 13:00 w kancelarii komornika mieszczącej się pod adresem: 32-005 Niepołomice, ul. Zabierzowska 36c, rozpocznie się w trybie ustalonym w art. 10136 w zw. z art. 867 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc), druga licytacja nieruchomości:

- nieruchomości, której właścicielem jest J położonej przy ,Węgrzce Wielkie, 32-020 Wieliczka, dla której Sąd Rejonowy w Wieliczce III Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. , Wieliczka, 32-020 Wieliczka) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Licytowana nieruchomości stanowi 1/3 części działki ewidencyjnej nr 853 położonej w miejscowości Węgrzce Wielkie (Gmina Wieliczka, Powiat Wielicki, Województwo Małopolskie). Działka nr 853 jest niezabudowana, nieogrodzona, stanowi teren rolny/łąkę, porośnięty roślinnością trawiastą niepielęgnowaną i pojedynczymi zadrzewieniami/krzakami. Działka nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej, oddzielona jest od drogi publicznej gminnej niewielkim fragmentem działek nr 2800/19 i nr 852. Dostęp do drogi publicznej gminnej (dz. ewid. nr 2800/23) możliwy jest po terenie dz. nr 2800/19 i 852. Wzdłuż granicy w/w działek z działką wycenianą widoczny jest fragment użytkowany jako droga polna. Działka nie jest uzbrojona. Media dostępne w sąsiedztwie przy drodze publicznej i najbliższej zabudowie (sieć energetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna i gazowa). Od strony północnej oraz wzdłuż drogi publicznej nieruchomości zabudowane - budynki mieszkalne jednorodzinne (nowa zabudowa), w bezpośrednim sąsiedztwie przeważają tereny niezabudowane, działki rolne użytkowane i nieużytkowane. Zgodnie z zapisami Uchwały Nr XLV/601/2014 Rady Miejskiej w Wieliczce z dnia 30 czerwca 2014 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Wieliczka obszar, na którym zlokalizowana jest wyceniana nieruchomość oznaczony jest symbolem: 35R - tereny rolnicze.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 12:00.

Suma oszacowania wynosi 38 638,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 1/2 sumy oszacowania i wynosi 19 319,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 3 863,80 zł.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Zgodnie z art. 8671 § 1 kpc przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Warunkiem udziału w licytacji jest złożenie rękojmi.
Rękojmię można wpłacić gotówką w kancelarii komornika lub na rachunek bankowy komornika: Santander Bank Polska S.A. 93 1090 1665 0000 0001 1530 3895.
Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie przedmiotów od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Zgodnie z art. 976 kpc, w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.