Wróć do listy

Dmenin, łódzkie

372 867 zł
2 209 zł/m2
Dom 168,80 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 372 867 zł
Miasto Dmenin
Powierzchnia 168,80 m2
Województwo łódzkie
Ulica 133
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 55 930 zł
Numer oferty 320424X750433011
Termin wpłaty wadium 09-01-2024 Co to znaczy?

Opis

Zastępca Bożeny Pietras Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Radomsku na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1410/16 w dniu 10-01-2024 o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Radomsku z siedzibą przy Tysiąclecia 3, 97-500 Radomsko, odbędzie się druga licytacja:

- nieruchomości, której właścicielami są s położonej przy Dmenin 133, 97-512 Kodrąb, dla której Sąd Rejonowy w Radomsku V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. 1000-lecia 3, RADOMSKO, 97-500 RADOMSKO) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
działki nr 369/3, 369/4 i 369/5 o łącznej pow. 1,4825 ha. Działka nr 369/3 o pow. 593 m2 zabudowana murowanym, trzykondygnacyjnym budynkiem mieszkalnym o pow. użytk. 168,80 m2, zwartym z budynkiem dwustanowiskowego garażu o pow. użytk. 51,40 m2. Przy czym jedno pomieszczenie garażu o pow. 20 m2 znajduje się już na działce nr 369/4. Działka 369/4 o pow. 1332 m2 zabudowana jest także budynkiem gospodarczym o pow. użytk. 98,80 m2 oraz budynkiem gosp.-garażowym o pow. użytk. 149,70m2. Działka nr 369/5 o pow.0,54 ha zabudowana jest budynkiem wiaty garażowej o pow. użytk. 110,60 m2 zwartym z niższym budynkiem wiaty garażowej o pow. użytk. 130,60 m2, który uległ degradacji związanej z zawaleniem się jej dachu i który przylega do budynku jednej z chlewni. Na działce nr 369/5 znajdują także się dwie dwukondygnacyjne chlewnie. Pierwsza od strony domu o pow. zabud. 482,60 m2 i pow. uzytk. 904,25 m2, która jest w stanie technicznym zadowalającym oraz druga od strony domu o pow. zabud. 464,30 m2 i pow. uzytk. 868 m2, która uległa degradacji na skutek pożaru części poddasza. Pozostała część działki nr 369/5 o pow. 0,75 ha stanowi grunty rolne o dobrej klasie. Nieruchomść posiada zadawalającą infrastrukturę techniczną ( dostęp do sieci elektrycznej i wodociągowej ) i dojazd drogą utwardzoną. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kodrąb teren działki nr 369/3 i 369/4 przewidziany jest jako obszar zabudowy zagrodowej i mieszkaniowej ozn. symbolem MR/MN, zaś teren działki nr 369/5 znajduje się w terenach produkcji rolniczej ozn. symbolem R. Nieruchomość niezamieszkała. Służebność wpisana w dziale III księgi wieczystej wygasła z uwagi na śmierć uprawnionych. Poszczególne działki zostały wycenione w następujący sposób: -działka nr 369/3 na kwotę 283 300,00zł/ cena wywołania 188 866,67 zł/ rękojmia 28 330,00 zł; -działka nr 369/4 na kwotę 48 700,00 zł/ cena wywołania 32 466,67 zł/ rękojmia 4 870,00 zł; -działka nr 369/5 na kwotę 227 300,00zł/ cena wywołania 151 533,34 zł/rękojmia 22 730,00 zł. Możliwa sprzedaż działek pojedynczo. Ale zgodnie z operatem szacunkowym z uwagi na układ zabudowy działki ozn. nr 369/4, powinna być ona sprzedana łącznie z działką nr 369/3 lub z działką nr 369/5.

Suma oszacowania wynosi 559 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 372 866,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 55 930,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Radomsku ul. Tysiąclecia3, 97-500 Radomsko.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Historyczne ceny