Wróć do listy

Kolonia Powiercie, wielkopolskie

99 225 zł
4 568 zł/m2
Dom 21,72 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 99 225 zł
Powierzchnia 21,72 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 13 230 zł
Numer oferty 319509X748290081
Termin wpłaty wadium 11-01-2024 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kole Barbara Majewska-Murakowska na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1916/22 w dniu 12-01-2024 o godz. 10:45 w budynku Sądu Rejonowego w Kole z siedzibą przy Włocławska 4, 62-600 Koło, sala 22, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest położonej przy ,Kolonia Powiercie, 62-600 Koło, dla której Sąd Rejonowy w Kole Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Włocławska 4, Koło, 62-600 Koło) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Pierwsza licytacja następujących działek gruntu wchodzących w skład nieruchomości należącej do dłużnika Marek Okraska, położonej w miejscowości Kolonia Powiercie, gm. Koło, dla której Sąd Rejonowy w Kole Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X: 1) działka nr 174 o powierzchni 0,2800 ha, zabudowanej budynkiem mieszkalnym w zabudowie bliźniaczej o powierzchni użytkowej 21,72 m2 i budynkiem gospodarczym o powierzchni użytkowej 37,30 m2. Nieruchomość wyposażona jest w przyłącze energii elektrycznej, kanalizacji sanitarnej, wodociąg, linię teletechniczną. Wchodzące w skład nieruchomości grunty rolne zakwalifikowane są do klasy RIIIa, RIIIb, RIVa i RV. Suma oszacowania wynosi 36 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 27 225,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 3 630,00 zł 2) działka nr 179 o powierzchni 0,0600 ha, w całości stanowiącej grunty rolne zakwalifikowane do klasy RV. Suma oszacowania wynosi 14 100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 10 575,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 410,00 zł. 3) działki nr 181/4 i nr 180 o łącznej powierzchni 0,4354 ha. Działka nr 181/4 to grunty rolne o powierzchni 0,3254 ha, zakwalifikowane do klasy RIVa, RV, RVI. Działka nr 180 to pastwisko o powierzchni 0,1100ha. Suma oszacowania wynosi 76 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 57 450,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 7 660,00 zł. 4) działki nr 378/1, 379/1, 410/1, 411/1, 474/1 i 475/1 o łącznej powierzchni 0,3600 ha, w całości stanowiących grunty zakwalifikowane do klasy ŁVI. Suma oszacowania wynosi 5 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 3 975,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 530,00 zł. Nieruchomość obciążona jest prawem użytkowania określonego szczegółowo w §9 umowy o dział spadku z dnia 22-04-2008r., które zostanie utrzymane w mocy na licytowanych działkach. Według studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego działki nr 378/1, 379/1, 410/1, 411/1, 474/1, 475/1 znajdują się na terenach użytków zielonych; działki 179, 180 i 181/4 znajdują się na terenach o dominującej funkcji zabudowy zagrodowej, mieszkaniowej jednorodzinnej, zabudowy rekreacyjnej; działka nr 174 znajduje się częściowo na terenach o dominującej funkcji zabudowy zagrodowej, mieszkaniowej jednorodzinnej, zabudowy rekreacyjnej oraz częściowo na terenach upraw rolnych ze wskazaniem najwyższych klas. Rękojmię można uiścić w kancelarii lub na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. w Kole 52 10202762 0000 1702 0002 5395 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Suma oszacowania wynosi 132 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 99 225,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 13 230,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Kole ul. Włocławska 4, 62-600 Koło.

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP KOŁO 52 1020 2762 0000 1702 0002 5395.

Historyczne ceny