Chorzów, śląskie
To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)
Szczegóły
Opis
od 25 stycznia 2024 roku od godziny 11.00 do dnia 1 lutego 2024 roku do godziny 11.00
odbędzie się za pośrednictwem systemu teleinformatycznego:
PIERWSZA LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI
w drodze licytacji elektronicznej
nieruchomości oznaczonej KW XXXX/XXXXXXXX/X, położonej w Chorzowie (41-500) ul. ks. Augustyna Strzybnego 7/9,
o powierzchni 39,50 m2 wraz z piwnicą nr 9 o powierzchni 7,50 m2, wc na poddaszu o powierzchni 1,40 m2 oraz udziałem w nieruchomości wspólnej 495/10000.
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę łączną: 73000 zł (słownie: siedemdziesiąt trzy tysiące złotych).
Cena wywołania w powyższej licytacji wynosi: 3/4 wartości oszacowania tj. kwotę: 54750,00 zł (słownie: pięćdziesiąt cztery tysiące siedemset pięćdziesiąt złotych 00/100 gr).
Sprzedaż nieruchomości w drodze licytacji elektronicznej jest przeprowadzana za pośrednictwem systemu teleinformatycznego (adres http://elicytacje.komornik.pl/). Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym.
Opis nieruchomości:
Lokal nr 9 położony jest na poddaszu w budynku przy ulicy Strzybnego 7 w Chorzowie. Zgodnie z księga wieczystą lokal mieszkalny numer 9 składa się z pokoju i kuchni o łącznej powierzchni użytkową 39,50 m² wraz z przynależną do tego lokalu piwnicą numer 9 o powierzchni 7,50 m² oraz z wc na poddaszu o powierzchni 1,40 m², z którym związany jest udział w prawie własności gruntu i w częściach wspólnych budynku wynoszący 495/10000. Brak łazienki w lokalu. Wc stanowiące pomieszczenie przynależne usytuowane jest na poddaszu, wejście do tego pomieszczenia poprzez nieużytkowy strych. Ściany w pomieszczeniach wykończone tynkami, nierówne, z ubytkami w pomieszczeniach na suficie i części ścian widoczne zalanie najprawdopodobniej z dachu. Jak wskazuje biegły sądowy, sytuacja taka może stwarzać zagrożenie awarii w budynku. Konieczna jest ekspertyza zniszczeń spowodowanych zalaniem z dachu oraz dokonanie remontu z ewentualną wymianą stropu. Stan techniczny lokalu pogorszony, spora część elementów w lokalu do remontu. Standard użytkowy pomieszczeń niski. W lokalu najprawdopodobniej odłączono dopływ prądu, brak licznika elektrycznego. Budynek wyposażony jest w instalacje i przyłącze sieci wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i gazowej. Budynek posiada dostęp do drogi publicznej.
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości tj. 7300 zł ( słownie: siedem tysięcy trzysta złotych 00/100gr). Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 83 1600 1462 1860 6602 5000 0005 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu t.j. 22 stycznia 2023 roku godzina 23:59. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Art 964 kpc nie stosuje się.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie