Wróć do listy

Podwysokie, lubelskie

209 175 zł
2 031 zł/m2
Dom 103,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 209 175 zł
Miasto Podwysokie
Powierzchnia 103,00 m2
Województwo lubelskie
Ulica 49
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 27 890 zł
Numer oferty 315729X739437321
Termin wpłaty wadium 14-12-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Zamościu

Dariusz Kułaj

Kancelaria Komornicza, Hrubieszowska 34C, Zamość, 22-400 Zamość

tel. 84 6393008 / fax. 84 6393008

Sygnatura: KM524/22

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zamościu Dariusz Kułaj na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 15-12-2023 o godz. 10:20 pod adresem: Sąd Rejonowy w Zamościu, Wyszyńskiego 11, 22-400 Zamość, pokój 33, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: c, położonej przy 49,Podwysokie, 22-420 Skierbieszów, dla której Sąd Rejonowy w Zamościu prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa składająca się z działek nr 223,336,450,469 o łącznej pow.3,8708HA ,budynek mieszkalny drewniany oraz budynki gospodarcze położona w msc. Podwysokie gm.Skierbieszów, posiadająca założoną księgę wieczystą o nr XXXX/XXXXXXXX/X w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Zamościu
wartość szacunkowa 278.900,00zł. cena wywołania 209.175,00zł.,rękojmia 27.890,00zł., w tym :
-działka gruntu nr 336 o pow.2,4646ha,budynek mieszkalny drewniany o pow.zabudowy 103m2 i budynki gospodarcze (obora,2 stodoły,komórka,wiata,spichlerz,piwnica ziemna)
wartość szacunkowa 192.000,00zł., cena wywołania 144.000,00zł., rękojmia 19.200,00zł.
-działka gruntu nr 223 o pow.0,4144ha
wartość szacunkowa 60.000,00zł.cena wywołania 45.000,00zł.,rękojmia 6.000,00zł.
-działka gruntu nr 450 o pow.0,2989ha
wartość szacunkowa 9.700,00zł.,cena wywołania 7.275,00zł.,rękojmia 970,00zł
-działka gruntu nr 469 o pow.0,6929ha
wartość szacunkowa 17.200,00zł. 12.900,00zł,rękojmia 1.720,00zł.

Suma oszacowania wynosi 278 900,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 209 175,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 27 890,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP S.A. 90 1020 5356 0000 1302 0007 6703.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.