Chodzież, wielkopolskie
Szczegóły
Opis
ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej w Chodzieży, położonej w Chodzieży w rejonie ul. Topolowej, oznaczonej jako działka nr 4498/22
1. Przedmiot sprzedaży.
Nieruchomość położona w Chodzieży w rejonie ul. Topolowej, oznaczona w ewidencji gruntów i budynków jako: obręb 0001 Miasto Chodzież, działka nr 4498/22 o pow. 0,4375 ha, opis użytków: „grunty orne”, zapisana w księdze wieczystej KW nr XXXX/XXXXXXXX/X. Przedmiotowa nieruchomość posiada nieregularny kształt wieloboku. Dojazd drogą asfaltową i odcinkiem nieurządzonej drogi gruntowej. Działka posiada dostęp do drogi publicznej po gruntach stanowiących własność Gminy Miejskiej w Chodzieży. Teren działki charakteryzuje się deniwelacjami, porośnięty samosiewem sosny. Działka nie posiada bezpośredniego dostępu do sieci energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej oraz gazowej.
2. Termin poprzedniego przetargu: 13.09.2023 r.
3. Przeznaczenie nieruchomości w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.
Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Chodzieży w rejonie ul. Topolowej i Młyńskiej, uchwalonym Uchwałą Rady Miejskiej w Chodzieży nr XXIX/218/2020 z dnia 30 grudnia 2020 r., działka ta oznaczona jest symbolem 4 MN – teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej oraz symbolem 5ZI – teren zieleni nieurządzonej.
4. Obciążenia nieruchomości:
dział III ”Prawa, roszczenia i ograniczenia” – wpisy dotyczące innych działek,
dział IV „Hipoteka” - brak obciążeń.
Nieruchomość nie jest przedmiotem zobowiązań.
5. Cena wywoławcza nieruchomości.
Cena wywoławcza w II przetargu wynosi 420.000,00 zł brutto (słownie złotych: czterysta dwadzieścia tysięcy 00/100), w tym należny podatek VAT w wysokości 23%.
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym, że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. Zatem minimalne postąpienie dla przedmiotowej nieruchomości wynosi 4.200,00 zł.
Nabywca zobowiązany jest zapłacić osiągniętą w przetargu cenę sprzedaży nieruchomości (pomniejszoną o wpłacone wadium), nie później niż do dnia zawarcia umowy przenoszącej własność nieruchomości, przed podpisaniem aktu notarialnego.
Za termin zapłaty ceny uznaje się dzień wpływu należności na wskazany rachunek bankowy.
5. Termin i miejsce przetargu
PRZETARG ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 13 GRUDNIA 2023 R. W URZĘDZIE MIEJSKIM W CHODZIEŻY PRZY UL. IGNACEGO JANA PADEREWSKIEGO 2, SALA NR 305, GODZINA 10.00.
7. Wadium.
Uczestnik przetargu zobowiązany jest do wniesienia wadium w pieniądzu w wysokości 70.000 zł (słownie złotych: siedemdziesiąt tysięcy 00/100). W przetargu mogą wziąć udział osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które wniosą wadium
w wyżej wymienionej kwocie i formie, w takim terminie, aby w dniu 07 grudnia 2023 r. znalazło się na koncie Gminy Miejskiej w Chodzieży:
Santander Bank Polska 93 1090 1317 0000 0001 0208 1285.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie