Wróć do listy

Nasierowo Górne, mazowieckie

72 495 zł
72 495 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 72 495 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica 20
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 666 zł
Numer oferty 312744X732446451
Termin wpłaty wadium 17-12-2023 Co to znaczy?

Opis

OBWIESZCZENIE  PIERWSZEJ O  LICYTACJI  NIERUCHOMOŚCI 

" Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ciechanowie Joanna Rykowska  (tel./fax 023-672-59-36) na podstawie przepisu art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 18 grudnia 2023r. o godz. 13.40 w budynku Sądu Rejonowego w Ciechanowie ul. St. Mikołajczyka 6, 06-400 Ciechanów w sali nr IX, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej Nasierowo Dolne 20 gmina Gołymin-Ośrodek powiat ciechanowski województwo mazowieckie, stanowiącej własność a
Przedmiot opisu i oszacowania stanowi zabudowana nieruchomość gruntowa położona gmina Gołymin-Ośrodek, obręb Nasierowo Górne, oznaczona według ewidencji gruntów jako działka nr 135/11 o pow. 0,0287 ha. Nieruchomość zabudowana jest budynkiem mieszkalnym konstrukcji murowanej o powierzchni zabudowy 62,00m2. Dojazd do nieruchomości od drogi publicznej zapewnia droga wewnętrzna przylegająca od strony wschodniej i zachodniej oznaczona jako działka nr 135/6. Zgodnie z mapą zasadniczą uzbrojenie terenu obejmuje przyłącze energetyczne, wodociągowe. Kształt działki zbliżony do regularnego, teren płaski, w części ogrodzony. 
Dla nieruchomości Sąd Rejonowy w Ciechanowie Wydział VI Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Nieruchomość została oszacowana na kwotę: 96.660,00 zł.
Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi:  72.495,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest:  9.666,00 zł  najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg  tj. 17 grudnia 2023r. 
Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP SA O. Centrum w Ciechanowie 25 10201592 0000 2602 0054 1367. 
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 11.00 do godz. 12.00 oraz przeglądać w kancelarii komornika akta postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie ograniczonego prawa rzeczowego lub przedmiotów razem z nim zajętych od egzekucji i uzyskały w  tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.