Wróć do listy

Warszawa, Żoliborz

249 150 zł
5 301 zł/m2
Mieszkanie 47,00 m2 3 pokoje 3 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
-71%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 249 150 zł
Miasto Warszawa
Powierzchnia 47,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Tołwińskiego 6
Liczba pokoi 3
Piętro 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 33 220 zł
Numer oferty 31262X73215607
Termin wpłaty wadium 10-06-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Żoliborza
Michał Patynowski
Kancelaria Komornicza w Warszawie
01-865 Warszawa, ul. Broniewskiego 59A
e-mail: [email protected]
FAX : 022 869 47 92
Sygnatura: Km 1613/17

OBWIESZCZENIE
O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI
 

   

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza Michał Patynowski prowadzący Kancelarię w Warszawie przy ul.Broniewskiego 59a ogłasza, że w dniu 11-06-2019r. o godz.10:15 w budynku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza mającego siedzibę przy ul. Kocjana Antoniego 3 w sali nr 1158, odbędzie się pierwsza licytacja ograniczonego prawa rzeczowego stanowiącego spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu położonego: 01-711 Warszawa,  ul. Tołwińskiego 6/30 (uprzednio ul.ppłk. Macieja Kalenkiewicza "Kotwicza"), wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Warszawska Spółdzielnia Mieszkaniowa (adres spółdzielni: 01-737 Warszawa, ul.Elbląska 14), dla którego Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X.

Lokal mieszkalny usytuowany jest na 5 kondygnacji (4 piętrze - w księdze wieczystej błędnie wskazano, iż na 4 kondygnacji) w budynku  wielomieszkaniowym o 5-ciu kondygnacjach nadziemnych. Budynek podpiwniczony. Lokal składa się z 3 pokoi,  kuchni, przedpokoju, łazienki, wc  o łącznej powierzchni użytkowej 47,00 m2. Do lokalu przynależy niewielki balkon. Budynek  użytkowany od 1971r.  Ekspozycja okien: północny zachód, południowy wschód (lokal dwustronny). Budynek posadowiony  jest na działce ewidencyjnej nr 4/3 z obrębu 7-02-04.

Suma oszacowania  wynosi: 332.200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi: 249.150,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest: 33.220,00 zł.

Przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto  komornika:

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA  O/XV w Warszawie
48 1020 1156 0000 7202 0048 2117

   
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.  Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Licytant przystępujący do przetargu w celu nabycia nieruchomości do majątku wspólnego powinien przedłożyć notarialnie poświadczoną zgodę małżonka na udział w licytacji (art. 977 k.p.c.) wraz z odpisem aktu małżeństwa.

W dniu 05-06-2019 r. o godz.: 18:00-19:00 wolno oglądać przedmiotową nieruchomość. Ponadto w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza przy ul. Kocjana Antoniego 3 wolno oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją odpis protokołu oszacowania nieruchomości i operat szacunkowy biegłego sądowego znajdujące się w aktach sądowych I Co 844/17. Odpis operatu szacunkowego wolno oglądać także w kancelarii komornika w czwartki 9:00-17:00.