Wróć do listy

Skrzelczyce, świętokrzyskie

131 189 zł
Działka 2.105 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 131 189 zł
Miasto Skrzelczyce
Powierzchnia 2.105 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 17 492 zł
Numer oferty 310314X726755391
Termin wpłaty wadium 20-11-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju Przemysław Rogala Kancelaria Komornicza nr V w Busku-Zdroju na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 21.11.2023 r. o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Busku-Zdroju mającego siedzibę pod adresem: ul. , Kościuszki 5, 28-100 Busko-Zdrój, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości gruntowej niezabudowanej stanowiącej działkę nr 16/14 o powierzchni 2,1050 ha z obrębu 0014 Skrzelczyce dla której SĄD REJONOWY BUSKO ZDRÓJ IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, będącej własnością dłużnika:

Suma oszacowania wynosi 174 918,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 131 188,50 zł.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Zgodnie z art. 962 Kodeksu postępowania cywilnego licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania to jest 17 491,80 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika:

26 1600 1462 1826 6626 0000 0003 Bank BNP Paribas S.A.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 Kodeksu postępowania cywilnego w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 18.00. W Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju można przeglądać protokół opisu i oszacowania (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 646/21).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.