Mielnów, podkarpackie
Szczegóły
Opis
ogłasza drugi przetarg ustny nieograniczony
na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Przemyśl, położonej w Mielnowie, gminie Krasiczyn
Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości:
Działka nr: 82/1
Powierzchnia działki: 0,40 ha
Obręb: 0009 Mielnów
Księga Wieczysta Nr: XXXX/XXXXXXXX/X
Użytek gruntowy: „Lz” – grunty zadrzewione i zakrzewione, „RII”, „RIIIa” – grunty orne
Opis i sposób zagospodarowania nieruchomości: Działka położona jest w miejscowości Mielnów, gminie Krasiczyn. Zlokalizowana jest pomiędzy drogą publiczną powiatową nr 2083R a rzeką San. Nieruchomość jest niezabudowana i ma regularny, podłużny kształt. Przez działkę przebiega napowietrzna sieć telekomunikacyjna. Najbliższe otoczenie stanowią tereny użytkowane rolniczo, tereny zabudowy mieszkaniowej i kościół.
Przeznaczenie nieruchomości: Nieruchomość nie jest objęta obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Krasiczyn, zatwierdzonym uchwałą Rady Gminy Krasiczyn nr 252/XXXII/09 z dnia 29 grudnia 2009 r. przedmiotowa działka położona jest w konturze „RP1” – tereny rolne wyłączone z wszelkiej zabudowy.
Część nieruchomości o powierzchni 0,01 ha objęta jest Uproszczonym Planem Urządzania Lasu (we władaniu osób fizycznych, obręb Mielnów) obowiązującym do dnia 31.12.2026 r., gdzie widnieje zapis, że jest to teren niezalesiony, gatunek – wierzba.
Część nieruchomości znajduje się w obszarze, na którym prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi jest wysokie i wynosi 10% (raz na 10 lat).
Cena wywoławcza nieruchomości: 40 000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych 00/100) brutto (podatek VAT zwolniony).
Obciążenia nieruchomości i zobowiązania: Nieruchomość jest wolna od obciążeń i zobowiązań.
Na sprzedaż przedmiotowej nieruchomości przeprowadzony został w dniu 27 września 2023 r. przetarg ustny nieograniczony, który zakończył się wynikiem negatywnym.
W przetargu mogą brać udział:
Osoby fizyczne – poprzez osobiste stawiennictwo przedstawiając dowód tożsamości lub przez pełnomocnika na podstawie pełnomocnictwa.
Osoby prawne i inne podmioty - przedstawiając aktualny wypis z rejestru oraz właściwe pełnomocnictwa i dowody tożsamości osób reprezentujących podmiot.
Cudzoziemcy na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2017 r., poz. 2278).
Drugi przetarg ustny nieograniczony odbędzie się w dniu 15 listopada 2023 r. (środa) o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1, sala nr 19. Przetarg zostanie przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2021 r., poz. 2213).
Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie w pieniądzu wadium. Ustala się wadium do drugiego przetargu w kwocie 4 000,00 zł (słownie: cztery tysiące złotych 00/100) brutto. Wadium może być wniesione na rachunek bankowy Gminy Miejskiej Przemyśl – VeloBank Nr: 08 1560 0013 2787 7120 6000 0006, lub gotówką w kasie Urzędu Miejskiego w Przemyślu przy ul. Wodnej 11, z zaznaczeniem „Drugi przetarg Mielnów”. Dokonanie wpłaty powinno nastąpić w terminie umożliwiającym otrzymanie kwoty wadium przez Gminę Miejską Przemyśl do dnia 7 listopada 2023 r.
Wadium wniesione w pieniądzu przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Wadium wniesione przez pozostałych uczestników przetargu zwraca się niezwłocznie po odwołaniu albo zamknięciu przetargu, jednak nie później niż przed upływem 3 dni od dnia odpowiednio: odwołania przetargu, zamknięcia przetargu, unieważnienia przetargu lub zakończenia przetargu wynikiem negatywnym.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie