Wróć do listy

Kolonia Zamszany, lubelskie

9 765 zł
Działka 0.55 ha 2 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 9 765 zł
Powierzchnia 0.55 ha
Województwo lubelskie
Liczba działek 2
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 1 302 zł
Numer oferty 304714X713640191
Termin wpłaty wadium 29-10-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zamościu Dariusz Kułaj na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 30-10-2023 o godz. 08:30 pod adresem: Sąd Rejonowy w Zamościu, Wyszyńskiego 11, 22-400 Zamość, pokój 27, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: x, położonej przy ,Kolonia Zamszany, 22-413 Nielisz, dla której Sąd Rejonowy w Zamościu prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
działki gruntu nr 1, 23 o łącznej pow. 0,5500 HA położona w msc. Kol. Zamszany; gm. Nielisz, posiadająca założoną księgę wieczystą o nr XXXX/XXXXXXXX/X w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Zamościu o wartości szacunkowej 13.020,00zł, cenei wywołania 9.765,00zł., wadium 1.302,00zł. w tym : -działki nr 1 o pow.0,37ha na kwotę 7.850,00zł.,cena wywołania 5.887,50zł., wadium 785,00zł. -działki nr 23 o pow.0,18ha na kwotę 5.170,00zł.,cena wywołania 3.877,50zł., wadium 517,00zł.

Suma oszacowania wynosi 13 020,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 9 765,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 1 302,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP S.A. 90 1020 5356 0000 1302 0007 6703.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.