Wróć do listy

Szczecin, zachodniopomorskie

238 500 zł
4 185 zł/m2
Mieszkanie 56,99 m2 2 pokoje Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-58%
Zakończona
-58%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 238 500 zł
Miasto Szczecin
Powierzchnia 56,99 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Długosza 7
Liczba pokoi 2
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 31 800 zł
Numer oferty 303125X709918753
Termin wpłaty wadium 24-10-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym   Szczecin-Centrum w Szczecinie

Monika Klecha

Kancelaria Komornicza, Koński Kierat 13-3,  Szczecin,   70-563 Szczecin

tel. 91-44-44-551 / fax. 91-85-22-148

Sygnatura: Km 1761/21

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sadzie Rejonowym Szczecin - Centrum w Szczecinie Monika Klecha na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1761/21 w dniu 25-10-2023 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie z siedzibą przy Kaszubska 42, 70-227 Szczecin, sala 50, odbędzie się pierwsza licytacja:

- lokalu mieszkalnego, którego   właścicielem jest   położonego przy  ul. Długosza 7/2, 71-554 Szczecin, dla którego Sąd Rejonowy Szczecin - Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie X Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Pl. Żołnierza Polskiego 16, Szczecin, 70-551 Szczecin)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość położony w Szczecinie przy ul. Długosza 7/2, dla którego Sąd Rejonowy Szczecin - Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie X Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o nr KW XXXX/XXXXXXXX/X. Właścicielem lokalu jest c Przedmiotowy lokal usytuowany jest na parterze, posiada powierzchnię użytkową: 56,99 m2 i składa się z: 2 pokoi, łazienki, przedpokoju i kuchni z której znajduje się wyjście na zbudowany balkon - balkon graniczy z łazienką. Łazienka razem z wc. Ekspozycja okien na 1 stronę świata, tj. zachodnią. Brak płatnej strefy parkowania bezpośrednio pod budynkiem.

Suma oszacowania wynosi 318 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 238 500,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 31 800,00 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją w sądzie mieszczącycm się pod adresem: ul. Kaszubska 42, Szczecin, 70-227 Szczecin można przeglądać protokół opisu i oszacowania wyżej wymienionej nieruchomosći. 

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach: 

Data oględzin Godziny oględzin
19.10.2023 13:00 - 13:15

 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PEKAO II O. w Szczecinie 02 1240 3927 1111 0010 2442 9945.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.