Wróć do listy

Kozdroje Włosty, mazowieckie

346 205 zł
Działka 10.918 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 346 205 zł
Powierzchnia 10.918 ha
Województwo mazowieckie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 51 931 zł
Numer oferty 298266X698538975
Termin wpłaty wadium 03-10-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ciechanowie Joanna Rykowska (tel./fax 023-672-59-36) na podstawie przepisu art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 4 października 2023r. o godz. 10.45 w budynku Sądu Rejonowego w Ciechanowie ul. St. Mikołajczyka 6, 06-400 Ciechanów w sali nr IX, odbędzie się druga licytacja nieruchomości położonej w miejscowości Kozdroje Włosty gm. Regimin powiat ciechanowski województwo mazowieckie będącej własnością dłużnika Władysława Rutkowskiego.

Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa składająca się z działek nr: 38, 46, 79 i 95 o łącznej pow. 10,9185 ha.
Dla nieruchomości Sąd Rejonowy w Ciechanowie Wydział VI Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Działka nr 38 o pow. 3,5621 ha posiada kształt nieregularny, teren z niewielkim spadkiem w kierunku wschodnim.
W południowej części działki przebiega rów melioracyjny nieznacznie utrudniający uprawę, grunt użytkowany rolniczo. Wartość gruntu działki oszacowana została na kwotę 208.445,00 zł.
Działka nr 46 o pow. 5,8224 ha posiada kształt nieregularny. Na części działki znajduje się drzewostan sosny z nasadzeń w wieku około 60 lat, poza częścią leśną grunt użytkowany rolniczo. Wartość gruntu działki została oszacowana na kwotę 246.810,00 zł.
Działka nr 79 o pow. 0,7056 ha posiada kształt zbliżony do regularnego. Na działce zlokalizowane są dwa słupy napowietrznej linii energetycznej, grunt użytkowany rolniczo. Dojazd do nieruchomości zapewniają drogi o nawierzchni asfaltowej oraz gruntowej oznaczone w ewidencji gruntów jako działka nr 41, 30, 76, 78 przylegające bezpośrednio do boków działki. Wartość gruntu działki została oszacowana na kwotę 40.069,00 zł.
Działka nr 95 o pow. 0,8279 ha posiada kształt nieregularny. Część północna działki stanowi teren łąki, pozostał część stanowi teren leśny w części zakrzaczony z drzewostanem częściowo olszyny i częściowo sosny w wieku około 40 lat., część północna działki użytkowana w sposób rolny jako łąka, pozostała część stanowi teren zadrzewiony i zakrzaczony. Działka nr 95 nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Wartość gruntu działki została oszacowana na kwotę 23.983,00 zł.
Wg danych z ewidencji gruntów łączna powierzchnia nieruchomości wynosi 10,9180 ha.

Nieruchomość została oszacowana łącznie na kwotę: 519.307,00 zł .

Cena wywołania w drugim terminie licytacji jest równa dwie trzecie sumy oszacowania i wynosi: 346.204,67 zł, w tym:
cena wywołania działki nr 38 - 138.963,33 zł,
cena wywołania działki nr 46 - 164.540,00 zł,
cena wywyłania działki nr 79 - 26.712,67 zł,
cena wywołania działki nr 95 - 15.988,67 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest: 51.930,70 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg tj. 3 października 2023r.
Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
PKO BP SA O. Centrum w Ciechanowie 25 10201592 0000 2602 0054 1367.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Historyczne ceny