Mielnów, podkarpackie
Szczegóły
Opis
ogłasza przetarg ustny nieograniczony
na sprzedaż nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miejskiej Przemyśl, położonej w Mielnowie, gminie Krasiczyn
Oznaczenie nieruchomości według księgi wieczystej oraz katastru nieruchomości:
Działka nr: 82/1
Powierzchnia działki: 0,40 ha
Obręb: 0009 Mielnów
Księga Wieczysta Nr: XXXX/XXXXXXXX/X
Użytek gruntowy: „Lz” – grunty zadrzewione i zakrzewione, „RII”, „RIIIa” – grunty orne
Opis i sposób zagospodarowania nieruchomości: Działka położona jest w miejscowości Mielnów, gminie Krasiczyn. Zlokalizowana jest pomiędzy drogą publiczną powiatową nr 2083R a rzeką San. Nieruchomość jest niezabudowana i ma regularny, podłużny kształt. Przez działkę przebiega napowietrzna sieć telekomunikacyjna. Najbliższe otoczenie stanowią tereny użytkowane rolniczo, tereny zabudowy mieszkaniowej i kościół.
Przeznaczenie nieruchomości: Nieruchomość nie jest objęta obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. W Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Krasiczyn, zatwierdzonym uchwałą Rady Gminy Krasiczyn nr 252/XXXII/09 z dnia 29 grudnia 2009 r. przedmiotowa działka położona jest w konturze „RP1” – tereny rolne wyłączone z wszelkiej zabudowy.
Część nieruchomości o powierzchni 0,01 ha objęta jest Uproszczonym Planem Urządzania Lasu (we władaniu osób fizycznych, obręb Mielnów) obowiązującym do dnia 31.12.2026 r., gdzie widnieje zapis, że jest to teren niezalesiony, gatunek – wierzba.
Część nieruchomości znajduje się w obszarze, na którym prawdopodobieństwo wystąpienia powodzi jest wysokie i wynosi 10% (raz na 10 lat).
Cena wywoławcza nieruchomości: 49 000,00 zł (słownie: czterdzieści dziewięć tysięcy złotych 00/100) brutto (podatek VAT zwolniony).
Obciążenia nieruchomości i zobowiązania: Nieruchomość jest wolna od obciążeń i zobowiązań.
W przetargu mogą brać udział:
Osoby fizyczne – poprzez osobiste stawiennictwo przedstawiając dowód tożsamości lub przez pełnomocnika na podstawie pełnomocnictwa.
Osoby prawne i inne podmioty - przedstawiając aktualny wypis z rejestru oraz właściwe pełnomocnictwa i dowody tożsamości osób reprezentujących podmiot.
Cudzoziemcy na zasadach określonych w ustawie z dnia 24 marca 1920 r. o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz. U. z 2017 r., poz. 2278).
Przetarg ustny nieograniczony odbędzie się w dniu 27 września 2023 r. (środa) o godzinie 10:00 w siedzibie Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Rynek 1, sala nr 19. Przetarg zostanie przeprowadzony zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2021 r., poz. 2213).
Warunkiem udziału w przetargu jest wniesienie w pieniądzu wadium. Ustala się wadium do przetargu w kwocie 4 900,00 zł (słownie: cztery tysiące dziewięćset złotych 00/100) brutto. Wadium może być wniesione na rachunek bankowy Gminy Miejskiej Przemyśl – VeloBank Nr: 08 1560 0013 2787 7120 6000 0006, lub gotówką w kasie Urzędu Miejskiego w Przemyślu przy ul. Wodnej 11, z zaznaczeniem „Przetarg Mielnów”. Dokonanie wpłaty powinno nastąpić w terminie umożliwiającym otrzymanie kwoty wadium przez Gminę Miejską Przemyśl do dnia 19 września 2023 r.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie