Wróć do listy

Koszkowo, wielkopolskie

53 602 zł
643 zł/m2
Mieszkanie 83,40 m2 2 pokoje 1 piętro Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 53 602 zł
Miasto Koszkowo
Powierzchnia 83,40 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 4
Liczba pokoi 2
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 8 040 zł
Numer oferty 296327X693997837
Termin wpłaty wadium 18-09-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Gostyniu

Maciej Bankiewicz

Kancelaria Komornicza, Powstańców Wlkp. 49,  Gostyń,   63-800 Gostyń

tel. 65 5723478 / fax. 65 5723478

Sygnatura: Km 1737/17

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gostyniu Maciej Bankiewicz na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Km 1737/17 w dniu 19-09-2023 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Gostyniu z siedzibą przy Sądowa 1, 63-800 Gostyń, odbędzie się druga licytacja:

- ułamkowej części nieruchomości, której   właścicielem jest c   położonej przy  4/7,Koszkowo,  63-810 Borek Wlkp., dla której Sąd Rejonowy w Gostyniu Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul.  Ul. Sądowa 1 , Gostyń, 63-800 Gostyń)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Przedmiotowy lokal usytuowany jest w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, położonym na terenie wiejskim miejscowości Koszkowo, w gminie Borek Wlkp. Budynek znajduje się na działce o numerze ewidencyjnym 61/14 o powierzchni 0,4456ha.
Lokal mieszkalny zlokalizowany jest na pierwszym piętrze budynku. Jest to mieszkanie składające się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki z WC, spiżarni i korytarza o powierzchni użytkowej 54,10m2, przynależnej piwnicy nr 7 o powierzchni 29,30m2 oraz udziału w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali wynoszącego: 1017/15587 zapisanego w KW gruntowej XXXX/XXXXXXXX/X.
Szacowany lokal stanowi odrębną nieruchomość. Na podstawie informacji uzyskanej ze Spółdzielni Administracyjno- Usługowej „Karolew” do lokalu również przynależy pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 18,30 m2 które jednak nie jest zapisane w przedmiotowej księdze wieczystej.
* Lokal mieszkalny:
W lokalu znajdują się oka PCV, drzwi wewnętrzne typowe płycinowe. W pokojach na posadzce położone są panele podłogowe a ściany malowane, na podłodze znajdują się płytki. W łazience ściany i podłoga wyłożone płytkami ceramicznymi. W korytarzu na posadzce są również płytki a ściany zostały wytapetowane. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną oraz centralnego ogrzewania (CO indywidualne z pieca kuchennego). Powierzchnia użytkowa lokalu: 54,10m2.
*Piwnica:
Do szacowanego lokalu mieszkalnego przynależy piwnica nr 7. W piwnicy znajduje się posadzka betonowa, okna i drzwi drewniane. Powierzchnia piwnicy wynosi 29,30m2.

Suma oszacowania wynosi 80 403,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 53 602,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 8 040,30 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 11:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w siedzibie Sądu Rejonowego w Gostyniu ul. Sądowa1, 63-800  Gostyń. 

Zgodnie z art. 962 kpc licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  

Rękojmię należy złożyć na konto komornika: PKO BP GOSTYŃ 29 1020 3121 0000 6602 0004 7613.

Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.