Wróć do listy

Zawiercie, śląskie

19 500 zł
582 zł/m2
Mieszkanie 33,52 m2 Kawalerka Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-89%
Zakończona
-89%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 19 500 zł
Miasto Zawiercie
Powierzchnia 33,52 m2
Województwo śląskie
Ulica Szkolna 11
Liczba pokoi 1
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 2 600 zł
Numer oferty 29145X68257593
Termin wpłaty wadium 20-05-2019 Co to znaczy?

Opis

         
 Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Zawierciu
Marek Wójcik
Kancelaria Komornicza w Zawierciu
42-400 Zawiercie Westerplatte 1
tel. 32 67 11 680  e-mail: [email protected]
www.komornik-zawiercie.pl
  Km 292/18
                                              OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI  LOKALOWEJ            

                                                                       nr KW XXXX/XXXXXXXX/X

                              Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zawierciu Marek Wójcik
na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że  w dniu 21-05-2019r. o godz. 10:00  
w  budynku Sądu Rejonowego w Zawierciu mającego siedzibę przy  ul.Leśna 4 w sali nr 8,  odbędzie
się   pierwsza licytacja lokalu  mieszkalnego  położonego:
42-400 Zawiercie,ul.Staroszkolna 11/1, dla którego  Sąd Rejonowy w Zawierciu  Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X  wraz z udziałem wynoszącym  91/10000 części w nieruchomości wspólnej .
Lokal mieszkalny  o powierzchni 33,52 m2  składa się z jednego pokoju , kuchni , łazienki z wc .
Do lokalu przynależy piwnica ( komórka ) o powierzchni łącznej 6,97 m2.

Suma oszacowania wynosi 26 000,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi     19 500,00zł.

               Licytant przystępujący  do przetargu zobowiązany  jest   zgodnie z art.962 § 1 złożyć rękojmię w wysokości  jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 600,00 zł.   najpóźniej w dniu poprzedzającym  licytację  to jest w dniu 20-05-2019r  przelewem  na konto  depozytowe Sądu  Rejonowego w Zawierciu  : Bank Gospodarstwa Krajowego O.w Katowicach:73 1130 1017 0021 1000 5290 0004 z dopiskiem ICo  149/18  albo  w postaci  książeczki  oszczędnościowej   zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu.

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik,komornik,
ich małżonkowie ,dzieci ,rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant który  nie wykonał  warunków poprzedniej licytacji ,osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Lokal    można oglądać  od godziny  10:00 do godziny 14:00 na dwa tygodnie przed licytacją w porozumieniu z Komornikiem, oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Zawierciu przy ul.Leśna 4 , Wydział Cywilny odpis protokołu oszacowania nieruchomości wraz z  operatem szacunkowym biegłego sądowego,  z akt postępowania egzekucyjnego w sprawie  ICo 149/18.   

Chętni do oglądania lokalu  winni zgłosić się do komornika najpóźniej w terminie na dwa tygodnie przed licytacją celem ustalenia daty  oglądania   nieruchomości.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.