Wróć do listy

Godzianów, łódzkie

248 000 zł
248 000 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 248 000 zł
Miasto Godzianów
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo łódzkie
Ulica Lipowa 43
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 37 200 zł
Numer oferty 284916X667273275
Termin wpłaty wadium 06-08-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Skierniewicach Tomasz Czerwiński na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 07-08-2023 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Skierniewicach z siedzibą przy Reymonta 12/14, 96-100 Skierniewice, pokój IX, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: położonej przy Lipowa 43, 96-126 Godzianów, dla której Sąd Rejonowy w Skierniewicach Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
zabudowana nieruchomość o pow.7,25 ha (działki nr 4, 132, 150, 157, 195, 259 i 451). W dziale III wpisane prawo dożywocia dla x- zmarł 28.05.2010 r x. W dziale II wpisane ostrzeżenie o niezgodności stanu prawnego księgi z rzeczywistym stanem prawnym skierowane przeciwko prawu własności sh do działek nr 150, 195, 295 o łącznej powierzchni 2,39 ha na rzeczxx. Z uwagi na powyższe egzekucja obejmuje działki nr. 4, 132, 157, 451 o łącznej powierzchni 4,86 ha.

Suma oszacowania wynosi 372 000,00zł , zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 248 000,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 37 200,00 zł.. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział w Skierniewicach

66 10204580 2011 0000 2032 0321

najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno: 1/oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 16:00, 2/ przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, 3/ przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.