Wróć do listy

Banie, zachodniopomorskie

355 810 zł
617 zł/m2
Obiekt 576,94 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 355 810 zł
Miasto Banie
Powierzchnia 576,94 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Grunwaldzka
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 47 441 zł
Numer oferty 283778X664608079
Termin wpłaty wadium 18-07-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gryfinie Inga Krajewska na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 19-07-2023 o godz. 12:30 w budynku Sądu Rejonowego w Gryfinie z siedzibą przy Grunwaldzka 8, 74-100 Gryfino, pokój 107, odbędzie się pierwsza licytacja rodzaj nieruchomości: użytkowania wieczystego należącego/ej do dłużnika:xx ul. Przemysłowa 2, 74-105 Nowe Czarnowo, położonego przy ul. Grunwaldzka , 74-110 Banie, dla którego Wydział Ksiąg Wieczystych Sąd Rejonowy w Gryfinie prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Suma oszacowania wynosi 474 413,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 355 809,75 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 47 441,30 zł.

dodatkowe informacje: przysługujące Pawłowi Kamer i Annie Kamer prawo wieczystego użytkowania gruntu do dnia 23-06-2091r oraz własność budynków - nieruchomość w postaci działek nr 265 i 266/1 o łącznej pow. 0,3237ha, zabudowana piekarnią ( nieczynną ) i sklepem ( nieczynnym ), budynki o łącznej.pow.użytk. 576,94m2,

Przystępujący do przetargu zobowiązany jest złożyć rękojmię w kwocie 10% sumy oszacowania nieruchomości - w gotówce, którą należy wpłacić w kancelarii komornika w dniu poprzedzającym dzień licytacji albo złożyć w książeczce oszczędnościowej banków upoważnionych według prawa bankowego, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Rękojmię można także uiścić we wskazanym powyżej terminie na konto komornika:
Bank Polska Kasa Opieki SA I O. w Gryfinie 62124038551111000044786485
( decyduje chwila wpływu rękojmi na konto komornika ).
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. Przy licytacji będą zachowane ustawowe warunki licytacyjne, jeżeli dodatkowym publicznym obwieszczeniem nie będą podane do wiadomości warunki odmienne. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie zostały ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.