Wróć do listy

Opatówko, wielkopolskie

129 467 zł
Działka 0.8546 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 129 467 zł
Miasto Opatówko
Powierzchnia 0.8546 ha
Województwo wielkopolskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 19 420 zł
Numer oferty 283308X663507339
Termin wpłaty wadium 20-07-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Wrześni Barbara Onyszkiewicz na podstawie art. 986 4 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 11:00 w dniu 21.07.2023 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się druga licytacja

nieruchomości położonej przy -,Opatówko, 62-330 Nekla, dla której Sąd Rejonowy we Wrześni IV Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul.Jana Pawła II 10, Września, 62-300 Września) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
dnia 21-07-2023 r. o godz. 11:00 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl odbędzie się w trybie licytacji elektronicznej druga licytacja nieruchomości gruntowej stanowiącej niezabudowaną działkę obręb – Opatówko, ark. – 1, działka nr 148/1 o pow. 8.546 m2. Działka ma kształt nieregularny. Teren działki jest pochyły. Działka w części porośnięta jest drzewami i krzewami, częściowo pokryta jest nieurządzoną zielenią. Teren działki w części jest podmokły. Działka jest niezabudowana i nieogrodzona. Działka nie jest uzbrojona. W zasięgu wycenianej nieruchomości znajduje się prąd oraz woda, które wymagają doprowadzenia. należącej do dłużnika:Przemysław Lum położonej pod adresem: 62-330 Nekla, Opatówko, dla której Sąd Rejonowy we Wrześni IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 28-07-2023 o godzinie 11:00. Suma oszacowania wynosi 194 200,00 zł, zaś cena wywołania stanowi 2/3 sumy oszacowania i wynosi 129 466,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 19 420,00 zł. Rękojmia powinna być złożona najpóźniej na dwa dni przed rozpoczęciem przetargu. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Kaliszu 77 10202212 0000 5102 0286 6887. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. Zgodnie z art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 16.00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się natomiast protokół opisu i oszacowania. W kancelarii komornika przeglądać operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 28.07.2023 o godzinie: 11:00 .

Suma oszacowania wynosi 194 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 129 466,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 19 420,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 77 1020 2212 0000 5102 0286 6887 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Historyczne ceny