Wróć do listy

Czepino, zachodniopomorskie

27 178 zł
Działka 0.153 ha Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 27 178 zł
Miasto Czepino
Powierzchnia 0.153 ha
Województwo zachodniopomorskie
Liczba działek 1
Ulica Gryfińska
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 4 077 zł
Numer oferty 281176X658514195
Termin wpłaty wadium 24-07-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gryfinie Jacek Maciej Karpierz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 25-07-2023 o godz. 10:15 w budynku Sądu Rejonowego w Gryfinie z siedzibą przy Grunwaldzka 8, 74-100 Gryfino, pokój 107, odbędzie się druga licytacja:

- ułamkowej części nieruchomości, której właścicielem jest xx położonej przy Gryfińska , 74-100 Czepino Sąd Rejonowy w Gryfinie V Wydział KW (adres: ul. Grunwaldzka 8, Gryfino, 74-100 Gryfino) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Udział 1/2 w nieruchomości gruntowej niezabudowanej w postaci działki nr 429/2 o pow. 0,1530 Ha położonej w miejscowości Czepino, dla której Sąd Rejonowy w Gryfinie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X

Suma oszacowania wynosi 40 767,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 27 178,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 4 076,70 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 13:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Grunwaldzka8, Gryfino, 74-100 Gryfino.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻBN BGŻBNP Centrum Rozliczeniowe nr 1 w Krakowie 61 1600 1462 1870 3831 1000 0004.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.