Wróć do listy

Przećmino, zachodniopomorskie

900 000 zł
900 000 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 900 000 zł
Miasto Przećmino
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 43
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 135 000 zł
Numer oferty 278414X652045591
Termin wpłaty wadium 26-06-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu

Krzysztof Przybyłowicz

Kancelaria Komornicza, ul. ppor. E. Łopuskiego 27/1A,  Kołobrzeg,   78-100 Kołobrzeg

tel. 943528129 / fax. 943520283

Sygnatura: km 569/21

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Kołobrzegu Krzysztof Przybyłowicz na podstawie art. 986 4  § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 10.00 w dniu 28.06.2023 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się druga licytacja

nieruchomości  położonej przy  Przećmino 43, 78-122 Przećmino, dla której Sąd Rejonowy w Kołobrzegu  (adres: ul. Katedralna 13, Kolobrzeg, 78-100 Kołobrzeg) prowadzi księgę wieczystą o numerze  XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość stanowi działka gruntu o powierzchni 2217 m2 zabudowana budynkiem mieszkalnym, dwukondygnacyjnym (parterowy z poddaszem użytkowym) o powierzchni zabudowy 256,0 m2 oraz dobudowanym do niego budynkiem garażowym jednokondygnacyjnym o powierzchni zabudowy 67 m2. Budynek mieszkalny i budynek garażowy wybudowane są w technologii tradycyjnej, murowanej

Nieruchomość położona jest w miejscowości Przećmino - jest to wieś sołecka, licząca ok. 250 stałych mieszkańców, położona w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, w gminie Kołobrzeg. Przećmino leży w odległości ok. 9,0 km od Kołobrzegu, komunikacyjnie związany jest z Kołobrzegiem drogą wojewódzką nr 102 przebiegającą przez miejscowość. Wsie w pobliżu miejscowości Przećmino to: Stary Borek, Korzystno, Zieleniewo, Błotnica, Rościęcino. Miasta w pobliżu Przećmina to: Kołobrzeg, Gościno (13km) Trzebiatów (20km). Teren działki ogrodzony – z frontu ogrodzenie z elementów kutych w przęsłach między słupkami obłożonymi klinkierem, z brama przesuwna i furtką, oraz ogrodzeniem z siatki na słupkach. Teren bardzo dobrze zagospodarowany, urządzone miejsca do rekreacji i wypoczynku, zieleń wysoka i niska, przystrzyżona trawa, dojazd do garaży o nawierzchni betonowej, dojścia do budynku z kostki betonowej.
Działka o kształcie regularnym, prostokąt o wymiarach uśrednionych z frontu ok. 29m, a w głąb terenu ok. 77m.
Nieruchomość położona jest w terenie uzbrojonym w sieci: energetyczna, wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa, teletechniczna.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu  05.07.2023 o godzinie: 10.00 .

Suma oszacowania wynosi 1 350 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 900 000,00 zł.  Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 135 000,00 zł.  Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 41 1240 6508 1111 0000 5405 9313 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 17:00 do godz. 18:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.