Wróć do listy

Wólka Chrapanowska, świętokrzyskie

113 901 zł
1 653 zł/m2
Dom 68,91 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 113 901 zł
Powierzchnia 68,91 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 17 085 zł
Numer oferty 276961X648642665
Termin wpłaty wadium 13-06-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Opatowie

Jacek Machała

Kancelaria Komornicza, Kościuszki 2,  Opatów,   27-500 Opatów

tel. 15 832 00 17 / fax. 

Sygnatura: KM 889/21 i inne, KM 890/21; KM 892/21; KM 893/21

                                                                                                                     O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Opatowie Jacek Machała zawiadamia na podstawie art. 953 k.p.c. w związku z art. 983 k.p.c., że w dniu 14.06.2023 r. o godz. 09:30 w Sądzie Rejonowym w Opatowie (sala nr VI) odbędzie się:

                                                                                                                  D R U G A    L I C Y T A C J A

nieruchomości  położonej  w  miejscowości Wólka Chrapanowska, Ożarów stanowiącej własność dłużnika xx/strong> opisanej jako zabudowana działka o numerze ewidencyjnym 392 o łącznej pow. 0,4900 HA, posiadającej założoną księgę wieczystą w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Sandomierzu  nr XXXX/XXXXXXXX/X.

W skład nieruchomości gruntowej wchodzi działka ewid. nr 392 z obrębu 0032 Wólka Chrapanowska wraz z zabudowaniami. Powierzchnia działki zgodnie z zapisem zawartym w ewidencji gruntów wynosi 0,4900 ha. Działka ewid. nr 392 zabudowana jest podstawowym budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni zabudowy 104,00 m2 i pow. użytkowej 68,91 m2, pomocniczym małym budynkiem mieszkalnym o pow. zabudowy 54 m2 i pow. użytkowej 37,80 m2, budynkiem gospodarczym nr I (stajnia) o powierzchni zabudowy 59 m2 i pow. użytkowej 41,300 m2, budynkiem gospodarczym nr II (chlewnia) o powierzchni zabudowy 104 m2 i pow. użytkowej 67,60 m2, budynkiem gospodarczym nr III (stodoła) o powierzchni zabudowy 220 m2 i pow. użytkowej 132 m2. 

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 170 851,00 zł. Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi dwie trzecie kwoty oszacowania tj. kwotę: 113 900,67 zł.

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania to jest kwotę 
17 085,10  zł. 

Rękojmię należy złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację w gotówce, przelewem na konto komornika 78 1020 2629 0000 9102 0397 2791 (złożenie następuje w chwili wpływu środków na konto komornika) lub w postaci książeczki oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. 
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10.00 do godz. 16.00 oraz przeglądać w sądzie i kancelarii komornika protokół opisu i oszacowania.
Zgodnie z treścią art. 976 § 1 k.p.c. w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice 
i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia na własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie  nieruchomości lub  przedmiotów razem z  nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. 
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.