Wróć do listy

Rogoźno, wielkopolskie

119 550 zł
2 921 zł/m2
Mieszkanie 40,93 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona
-45%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 119 550 zł
Miasto Rogoźno
Powierzchnia 40,93 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Czarnkowska 17
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 15 940 zł
Numer oferty 276307X647110997
Termin wpłaty wadium 27-06-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Obornikach Tomasz Chojnacki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 28-06-2023 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Obornikach z siedzibą przy Piłsudskiego 47, 64-600 Oborniki, pokój 3, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx położonego przy Czarnkowska 17/15, 64-610 Rogoźno, dla którego Sąd Rejonowy w Obornikach IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Lokal mieszkalny nr 15 o pow. użytkowej 40,93 m2 wraz z pomieszczeniem przynależnym piwnicą o powierzchni użytkowej 3,15 m2. Lokal mieszkalny nr 15 położony jest na IV piętrze budynku mieszkalnego w Rogoźnie, ul. Czarnkowska. Z przedmiotową nieruchomością związany jest udział 231/10000 części w gruncie stanowiącym prawo własności oraz częściach budynku i urządzeniach, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali, zapisany w KW Nr XXXX/XXXXXXXX/X - działka nr 2389 o powierzchni 0,0480 ha. Lokal wyposażony jest m.in. w następujące instalacje: elektryczna; gazowa; wodociągowa z sieci; kanalizacji sanitarnej do sieci; centralnego ogrzewania z pieca gazowego; ciepłej wody z pieca gazowego; Standard i wyposażenie lokalu: średni.Stan techniczny i warunki utrzymania: średnie.Stopień zużycia: 35%.

Suma oszacowania wynosi 159 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 119 550,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 15 940,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Poznaniu 17 10204027 0000 1502 0738 2064.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.