Wróć do listy

Zdziłowice Drugie, Zdziłowice Drugie

221 625 zł
221 625 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 221 625 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo lubelskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 29 550 zł
Numer oferty 274455X642773613
Termin wpłaty wadium 20-06-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim Agnieszka Latawiec na podstawie art. 986 4 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 10:00 w dniu 22.06.2023 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

nieruchomości położonej przy Zdziłowice Drugie , 23-030 Godziszów, dla której Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim IV Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Zamoyskiego 94, Janów Lubelski, 23-300 Janów Lubelski) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
licytacja dotyczy prawa własności nieruchomości (zabudowanej budynkiem mieszkalnym i budynkami gospodaczymi oraz grunty rolne), stanowiącej działki o numerach ewidencyjnych: 34/2, 34/4, 894/1, 266, 328, 364, 396 o powierzchni łącznej 4,0277 ha, położonej pod adresem: 23-030 Godziszów, Zdziłowice Drugie , dla której Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 29.06.2023 o godzinie: 10:00 .

Suma oszacowania wynosi 295 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 221 625,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 29 550,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 19 1240 2757 1111 0000 4006 6251 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 12:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.