Wróć do listy

Chruścińskie, łódzkie

476 325 zł
Działka 0 ha 5 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 476 325 zł
Powierzchnia 0 ha
Województwo łódzkie
Liczba działek 5
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 63 510 zł
Numer oferty 273303X640075629
Termin wpłaty wadium 25-05-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wieluniu Dariusz Korpowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 26-05-2023 o godz. 12:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Wieluniu VIII Zamiejscowy Wydział Cywilny, ul. Sienkiewicza 12, 98-330 Pajęczno, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: położonej przy ,Chruścińskie, 98-358 Kiełczygłów, dla której Sąd Rejonowy w Wieluniu VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z/s w Pajęcznie prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Suma oszacowania wynosi: 1) działka 118 o pow. 0,2500 ha, niezabudowana, łąki - 48 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 36 000,00 zł. 2)działka 120 o pow. 0,4200 ha, niezabudowana, łąki - 80 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 60 450,00 zł. 3)działka 121 o pow. 0,2900 ha, niezabudowana, łąki - 55 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 41 775,00 zł. 4)działka 126 o pow. 3,300 ha, niezabudowana, łąka - 232 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 174 375,00 zł. 5)działka 145 o pow. 1,2000 ha, niezabudowana, grunty orne 218 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 163 725,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, tj.: dz. nr 118 - 4 800,00 zł, dz. nr 120 - 8 060,00 zł, dz. nr 121 - 5 570,00 zł, dz. nr 126 - 23 250,00 zł, dz. nr 145 - 21 830,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank BGŻ BNP Paribas SA 25 16001462 1818 6022 6000 0001 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Suma oszacowania wynosi 635 100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 476 325,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 63 510,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻ BNP Paribas SA 25 1600 1462 1818 6022 6000 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 15:00 do godz. 16:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.