Wróć do listy

Wólka Łabuńska, lubelskie

146 250 zł
146 250 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 146 250 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo lubelskie
Ulica 51
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 19 500 zł
Numer oferty 272475X638136453
Termin wpłaty wadium 12-06-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Zamościu

Tomasz Godek

Kancelaria Komornicza, Jana Kiepury 10,  Zamość,   22-400 Zamość

tel. 84 5303980 / fax. 

Sygnatura: Km 29/22

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Zamościu Tomasz Godek na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  13-06-2023 o godz. 09:00  w budynku Sądu Rejonowego w Zamościu z siedzibą przy Wyszyńskiego 11/sala , 22-400 Zamość, pokój sala 33,  odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx/span>  położonej przy  ,Wólka Łabuńska,  22-437 Łabunie , dla której    (adres: ul. Wyszyńskiego 11, Zamość,  22-400 z prowadzi księgę wieczystą o numerze  XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Oznaczenie nieruchomości /numer działki/: 428

Położenie: na terenie miejscowości Wólka Łabuńska, w odległości około 2 km od miejscowości Łabunie (siedziby gminy) oraz w odległości około 13 km od miasta Zamość (siedziby powiatu)
Lokalizacja: w pasie zabudowy mieszkalnej i zagrodowej o dużej intensywności, rozciągającej się wzdłuż drogi powiatowej 3270L Łabuńki - Komarów - Zubowice, w pierwszym rzędzie zabudowy, w sąsiedztwie terenów rolnych, w odległości niecałego 1 km od drogi krajowej S 17 Zamość - Hrebenne - granica państwa
Otoczenie: od strony północnej – tereny rolne, od strony wschodniej – działka siedliskowa zabudowana, od strony południowej – droga powiatowa nr 3270L, od strony zachodniej – droga gruntowa
Dojazd: z drogi powiatowej nr 3270L niewielki odcinek drogą gruntową prowizorycznie utwardzoną, brak bezpośredniego zjazdu
Infrastruktura: linia elektroenergetyczna i teleinformatyczna
Powierzchnia działki: 0,25 ha
Użytki i klasy: Br-R IIIb – 0,13 ha, R IIIb – 0,12 ha
Struktura użytków: grunty rolne zabudowane – 52%, grunty orne – 48%
Stan zagospodarowania: działka od frontu ogrodzona, zabudowana budynkiem mieszkalnym oraz budynkami gospodarczymi (oborą i stodołą) o łącznej powierzchni zabudowy 194 m2, w pozostałej części porośnięta drzewami owocowymi (sad) i użytkowana ogrodniczo

Suma oszacowania wynosi 195 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 146 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 19 500,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska S.A. 98 1090 2590 0000 0001 3171 0750.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Wyszyńskiego 11/sala , Zamość, 22-400  Zamość.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.