Wróć do listy

Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie

2 091 750 zł
2 091 750 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 2 091 750 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Dworcowa
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 278 900 zł
Numer oferty 271654X636213671
Termin wpłaty wadium 23-05-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wlkp Małgorzata Kukuła na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 24-05-2023 r. o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrowie Wlkp mającego siedzibę pod adresem Sądowa 2, 63-400 Ostrów Wlkp w sali nr 65, odbędzie się pierwsza licytacja wieczystego użytkowania nieruchomości składającej się z dwóch działek nr 6/3 i nr 29 . Działka nr 6/3 jest zabudowana trafostacją (powierzchnia zabudowy 28m2). Działka nr 29 nie jest zabudowana i posiada dostęp do drogi publicznej od strony ulicy Dworcowej oraz od strony ulicy Kowalczyka. Łączna powierzchnia ww działek wynosi 10 526m2. Nieruchomosc gruntowa stanowi Własność Państwową, natomiast użytkownikiem wieczystym jest xx położonej pod adresem: 63-400 Ostrów Wlkp, Dworcowa , dla której Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, niezabudowanej, będącej własnością dłużnika.

Suma oszacowania wynosi 2 789 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 2 091 750,00 zł plus należny podatek VAT (Do kwoty jaka zostanie uzyskana w toku licytacji komornik jest zobowiązany doliczyć należny podatek VAT).

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 278 900,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
Bank BGŻ BNP Paribas SA 93 16001462 1834 4044 2000 0001

Po uprawomocnieniu się przybicia komornik wezwie nabywcę do wpłaty kwoty nabycia powiększonej o należny podatek VAT

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 18.00 oraz przeglądać u Komornika akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 394/20).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie ograniczonego prawa rzeczowego lub przedmiotów razem z nim zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.