Wróć do listy

Głobino, pomorskie

561 250 zł
1 024 zł/m2
Dom 548,33 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 561 250 zł
Miasto Głobino
Powierzchnia 548,33 m2
Województwo pomorskie
Ulica Glowna 19
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 84 188 zł
Numer oferty 269070X630161943
Termin wpłaty wadium 01-06-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Słupsku

Andrzej Śniegocki

Kancelaria Komornicza, Henryka Pobożnego 19 19,  Słupsk,   76-200 Słupsk

tel. 598414181 728782467 / fax. 

Sygnatura: Km 2628/20

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Słupsku Andrzej Śniegocki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  02-06-2023 o godz. 12:30  w budynku Sądu Rejonowego w Słupsku z siedzibą przy Szarych Szeregów 13, 76-200 Słupsk,  odbędzie się druga licytacja

ułamkowej części nieruchomości, której  właścicielem jest ww   położonej przy  Główna 19, 76-200 Głobino , dla której    (adres: ul.  , Słupsk, 76-200 Słupsk)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
licytacja udziału należącego do Edwarda Kusa, wynoszącego 5/8 w nieruchomości zabudowanej, składającej się z pięciu działek gruntu oznaczonych w ewidencji gruntów: numerem 14/2 o pow. 1.600 m2, numerem 15/3 o pow. 800 m2, numerem 16 o pow. 27.500 m2, numerem 17/6 o pow. 28.500 m2 oraz numerem 25/4 o pow. 35.700 m2. Łączna powierzchnia gruntu to 94.100 m2. Działka nr 16 zabudowana jest dwoma budynkami mieszkalnymi (nr ewid. 206 i 205) tworzącymi funkcjonalną całość, dwukondygnacyjnymi z poddaszem użytkowym, częściowo podpiwniczonymi w zabudowie wolnostojącej o powierzchni użytkowej 548,33 m2 oraz czteroma jednokondygnacyjnymi budynkami gospodarczymi (nr ewid. 85, 86, 87 i 196) o łącznej powierzchni użytkowej 192,25 m2. Działka nr 17/6 zabudowana jest jednokondygnacyjnym budynkiem gospodarczym (nr ewid. 43) o powierzchni użytkowej 89,85 m2. Pozostałe działki są niezabudowane.
Nieruchomość położona jest w miejscowości Głobino nr 58, gmina Słupsk, powiat słupski. Dla nieruchomości prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Słupsku księga wieczysta KW nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Suma oszacowania nieruchomości wynosi 1.347.000,00 zł, zaś wartość udziału dłużnika - 5/8 wynosi: 841.875,00 zł, zaś cena wywołania udziału jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 561.250,00zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 84.187,50 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Suma oszacowania wynosi 841 875,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  2/3 sumy oszacowania i wynosi 561 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 84 187,50 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska S.A. O/Słupsk 62 1500 1692 1216 9005 9791 0000.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Szarych Szeregów 13, Słupsk, 76-200  Słupsk.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.