Chorzów, śląskie
Szczegóły
Opis
2. Prowadzący przetarg: BIPROMET S.A. – Komisja Przetargowa, ul. Graniczna 29, 40-956 Katowice, pokój nr 140.
3. Przedmiot sprzedaży:
3.1. Nieruchomość zabudowana, na którą składa się prawo użytkowania wieczystego, położona w Chorzowie, obręb 0002, przy ul. Henryka Wieniawskiego, działki ewidencyjne nr 4540/213 i 4542/214 o łącznej powierzchni 0.2634 ha, opisane w księdze wieczystej nr XXXX/XXXXXXXX/X wraz z budynkiem stanowiącym odrębny od gruntu przedmiot własności, a także udział 6/175 w prawie użytkowania wieczystego działek o nr: 4543/214, 4646/213, 727/10, 732/10, stanowiących drogi wewnętrzne, opisanych w księdze wieczystej nr XXXX/XXXXXXXX/X. Księgi wieczyste są prowadzone przez VI Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Chorzowie.
Prowadzący przetarg informuje, że:
1. Ogłoszenie o przetargu nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.
2. Nieruchomość jest zlokalizowana na terenie objętym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy.
3. Warunkiem zawarcia umowy przenoszącej prawo użytkowania wieczystego wyżej wymienionej nieruchomości wraz z prawem własności budynku jest uzyskanie przez Bipromet S.A. zgody Walnego Zgromadzenia Spółki na zawarcie transakcji.
Cena wywoławcza i wadium:
• cena wywoławcza 1.771.000,00 zł netto (słownie: jeden milion siedemset siedemdziesiąt jeden tysięcy złotych), wadium 89.000 zł (słownie: osiemdziesiąt dziewięć tysięcy złotych)
Do ceny netto zostanie doliczony podatek VAT w wysokości wynikającej z przepisów obowiązujących w dacie zawarcia transakcji przeniesienia prawa użytkowania wieczystego wraz z prawem własności budynku.
4. Oferty można składać osobiście lub listownie do dnia 18.05.2023 r. do godziny 10:00 na adres prowadzącego sprzedaż w zamkniętej kopercie, w sposób uniemożliwiający zapoznanie się ze złożoną ofertą przed jej otwarciem, z dopiskiem „Oferta Wieniawskiego nie otwierać do 18.05.2023 r. do godz. 11.00” .
Za termin złożenia Oferty uważa się termin wpływu oferty na adres Prowadzącego przetarg.
Otwarcie ofert jest jawne i nastąpi w dniu 18.05.2023 r. o godz. 11:00, w siedzibie Sprzedającego przy ul. Granicznej 29 w Katowicach, w pokoju nr 140.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu powinno być wpłacone nie później niż do dnia 12.05.2023 r. przy czym jako termin wpłaty rozumiany jest termin uznania rachunku bankowego Bipromet S.A. Wadium należy wpłacić na rachunek bankowy: Bipromet S.A. nr konta:
Bank Pekao S.A. 29 1240 4227 1111 0000 4843 7017
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie