Wróć do listy

Nojewo, wielkopolskie

749 055 zł
7 795 zł/m2
Dom 96,10 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 749 055 zł
Miasto Nojewo
Powierzchnia 96,10 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 59
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 99 874 zł
Numer oferty 266970X625243743
Termin wpłaty wadium 13-06-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach Witold Stachura na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-06-2023 o godz. 09:20 w budynku Sądu Rejonowego w Szamotułach z siedzibą przy Aleja 1 Maja 5a, 64-500 Szamotuły, pokój 205, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: x położonej przy Nojewo 59,Nojewo, 62-045 Pniewy, dla której Sąd Rejonowy w Szamotułach, V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość stanowi: działki o numerach ewidencyjnych 537/1 i 537/2 o łącznej powierzchni 8,7800 ha, zabudowane budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w zabudowie wolnostojącej o powierzchni użytkowej 96,10 m2, budynkiem garażu o powierzchni użytkowej 200,50 m2, budynkiem stodoły o powierzchni użytkowej 161,50 m2, budynkiem chlewni o powierzchni użytkowej 84,60 m2, budynkiem świniarni o powierzchni użytkowej 235,60 m2, położonej w miejscowości Nojewo 59 gmina Pniewy, dla której Sąd Rejonowy w Szamotułach prowadzi księgę wieczystą nr KW XXXX/XXXXXXXX/X

Suma oszacowania wynosi 998 740,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 749 055,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 99 874,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. O/SZAMOTUŁY 45 1020 4128 0000 1902 0035 3466.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Szamotułach mieszczącym się pod adresem: Aleja 1 Maja 5a, Szamotuły, 64-500 Szamotuły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.