Wróć do listy

Władysławów, wielkopolskie

111 720 zł
1 532 zł/m2
Dom 72,93 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 111 720 zł
Powierzchnia 72,93 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Skarbki
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 14 896 zł
Numer oferty 26542X62161367
Termin wpłaty wadium 07-04-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Turku Damian Andrzejewski na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu
8 kwietnia 2019 r. o godz. 9:00
w budynku Sądu Rejonowego w Turku mającego siedzibę pod adresem ul. Legionów Polskich 4, 62-700 Turek w sali nr 22, odbędzie się
PIERWSZA LICYTACJA NIERUCHOMOŚCI
zabudowanej stanowiącej nieruchomość gruntową, działka nr 322/2, o powierzchni 0,8258 ha, położonej pod adresem: 62-710 Władysławów, Skarbki, dla której Sąd Rejonowy w Turku Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X będącej własnością dłużnika: na zasadach małżeńskiej wspólności ustawowej.
Przedmiotowa nieruchomość: zlokalizowana w miejscowości Skarbki, gmina Władysławów w drugiej linii zabudowy przy drodze wewnętrznej o nieutwardzonej nawierzchni, odległość do drogi utwardzonej asfaltem ok. 290 m. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa siedliskowa oraz tereny niezabudowane uprawiane rolniczo. Podstawowa infrastruktura publiczna zlokalizowana we Władysławowie - ok. 18 km oraz w mieście powiatowym Turek - ok. 22 km.
Działka gruntu zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym oraz zabudowaniami gospodarczymi. Uzbrojenie techniczne terenu: prąd i wodociąg. Teren przedmiotowej nieruchomości częściowo ogrodzony, w części utwardzony kostką betonową, zagospodarowany w części zielenią ozdobną, drzewami owocowymi, porośnięty trawą.
Opis budynku mieszkalnego.
Część budynku mieszkalnego wybudowana w technologii tradycyjnej murowanej starej w roku 1960 a część dobudowana w roku 2010 w technologii tradycyjnej murowanej. Budynek wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony. Fundamenty w części z kamienia polnego a częściowo z cegły, mury częściowo z cegły pełnej a częściowo z pustaków, na zaprawie cementowo-wapiennej, w części ocieplone od zewnętrz styropianem, tynki zewnętrzne w części starszej budynku cementowo-wapienne, w części dobudowanej ocieplenie murów styropianem z siatką i klejem - brak tynków. Strop drewniany belkowy ocieplony polepą. Dach częściowo o konstrukcji drewnianej, dwuspadowy, pokryty blachą stalową a w części stropodach drewniany płaski pokryty blachą profilowaną, ocieplony wełną mineralną, podsufitka z płyt gipsowo-kartonowych. Kominy z cegły ceramicznej pełnej. Stolarka okienna PCV. Drzwi zewnętrzne drewniane, wewnętrzne płycinowe. Opierzenia z blachy ocynkowanej. Rynny i rury spustowe z blachy ocynk. Ściany wewnątrz malowane farbami, w części obłożone płytkami. Posadzki: panele, płytki oraz wykładzina PCV.
Instalacje techniczne w budynku: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna - szambo. C.o. - piec na opał stały a częściowo piece typu "koza", c.w. - elektryczny podgrzewacz wody.
Wykończenie budynku mieszkalnego standardowe, stan techniczny średni.
Struktura i powierzchnia pomieszczeń:
- pokój: 15,69 m2 - pokój: 10,69 m2 - pokój: 23,97 m2 - korytarz: 4,74 m2 - kuchnia: 11,17 m2 - łazienka: 6,672 m2.
Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego - 72,93 m2.
Opis budynku mieszkalno-gospodarczego.
Budynek parterowy, niepodpiwniczony, wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej starej, parterowy ze strychem oraz z dobudowaną częścią gospodarczą, wybudowany w roku 1960. Fundamenty z kamienia polnego, mury z pustaków oraz częściowo z cegły pełnej, na zaprawie cementowo-wapiennej tynki zewnętrzne w części mieszkalnej cementowo-wapienne, w części gospodarczej tynków brak. Strop żelbetowy. Dach o konstrukcji drewnianej, dwuspadowy, pokryty dachówką cementową, nad częścią gospodarczą stropodach żelbetowy płaski pokryty eternitem falistym.
Kominy z cegły ceramicznej pełnej. Stolarka okienna drewniana, okna skrzynkowe, w części gospodarczej metalowe. Drzwi wejściowe drewniane, wewnętrzne płycinowe. Ściany w części mieszkalnej malowane farbami. Posadzki w części mieszkalnej betonowe obłożone wykładziną PCV.
Instalacje techniczne w budynku: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna - szambo. c.o. - piec typu "koza".
Wykończenie budynku mieszkalnego poniżej standardu, stan techniczny średni.
Struktura i powierzchnia pomieszczeń:
- pokój: 12,02 m2 - korytarz: 13,09 m2 - wiatrołap: 3,90 m2.
Powierzchnia użytkowa pomieszczeń mieszkalnych - 29,01 m2.
Powierzchnia użytkowa pomieszczeń gospodarczych - 40,42 m2.
Powierzchnia mieszkalna z powyższego budynku z uwagi na porównywalny stan techniczny oraz standard wykończenia pomieszczeń, włączona zostanie do powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego.
Łączna powierzchnia użytkowa mieszkalna wynosi: 101,94 m2.
Opis budynku stodoły.
Budynek stodoły wolnostojący o konstrukcji drewnianej. Fundamenty z kamienia polnego. Dach o konstrukcji drewnianej dwuspadowy pokryty eternitem falistym. Wrota dwuskrzydłowe drewniane. Posadzka - częściowo na klepisku betonowa w części gliniana. Instalacji technicznych brak. Stan techniczny średni. Powierzchnia użytkowa - 83,28 m2.
Suma oszacowania wynosi 148 960,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 111 720,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 14 896,00 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA O. Centrum w Kole
03 1020 2762 0000 1802 0026 8243
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Obwieszczenie o licytacji dostępne jest na stronie www.turek-komornik.pl

Historyczne ceny