Wróć do listy

Silnowo, zachodniopomorskie

789 825 zł
789 825 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 789 825 zł
Miasto Silnowo
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 33a
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 105 310 zł
Numer oferty 264806X620175655
Termin wpłaty wadium 30-05-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Szczecinku Robert Wisłocki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 31-05-2023 o godz. 12:10 w budynku Sądu Rejonowego w Szczecinku z siedzibą przy ul. Jasna 3, 78-400 Szczecinek, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xxpołożonej przy ,Silnowo 33 A, 78-449 Borne Sulinowo , dla której Sąd Rejonowy w Szczecinku V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Boh. Warszawy 42, Szczecinek, 78-400 Szczecinek) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
działki 88/7 i 52/6 zabudowane o pow. 7,2025 ha. UWAGA: WARUNKIEM DOPUSZCZENIA DO UDZIAŁU W LICYTACJI JEST STWIERDZENIE PRZEZ KOMORNIKA SĄDOWEGO, ŻE RĘKOJMIA ZOSTAŁA WPŁACONA W KASIE KANCELARII LUB ZNAJDUJE SIĘ NA KONCIE KOMORNIKA W DNIU POPRZEDZAJĄCYM PRZETARG . ZGODNIE Z ART. 1 UST. 1 PKT 1A I 3 W ZW. Z ART. 4 PKT 1 W ZW. Z ART. 6 UST. 1 PKT 1. W ZW. Z ART. 7 UST. 1 PKT 1A USTAWY Z DNIA 9.09.2000 R. O PODATKU OD CZYNNOŚCI CYWILNOPRAWNYCH NA NABYWCY NIERUCHOMOŚCI CIĄŻYŁ BĘDZIE OBOWIĄZEK ZAPŁATY PODATKU OD CZYNNOŚCI CYWILNOPRAWNYCH W WYSOKOŚCI 2% WYLICYTOWANEJ CENY. Komornik informuje, że zgodnie z Ustawą o Kształtowaniu Ustroju Rolnego w związku z tym, że areał nieruchomości rolnej przekracza 0,3 ha zawiadomi o niniejszej sprzedaży KOWR, który może w terminie 30 dni wykonać prawo pierwokupu.

Suma oszacowania wynosi 1 053 100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 789 825,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 105 310,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PEKAO I O. w Szczecinku 09 1240 3679 1111 0010 3948 9895.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. ul. Jasna 3, Szczecinek, 78-400 Szczecinek.

Historyczne ceny