Wróć do listy

Warszawa, Bielany

238 943 zł
6 579 zł/m2
Mieszkanie 36,32 m2 Parter Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-59%
Zakończona
-59%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 238 943 zł
Miasto Warszawa
Powierzchnia 36,32 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Heroldów 21C
Piętro parter
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 31 859 zł
Numer oferty 262244X614175451
Termin wpłaty wadium 07-05-2023 Co to znaczy?

Opis

OBWIESZCZENIE  O  PIERWSZEJ  LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI 
nr KW XXXX/XXXXXXXX/X 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie Anna Hoppe Kancelaria Komornicza nr IV w Warszawie na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08-05-2023r. o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie mającego siedzibę pod adresem ul. Kocjana 3, 01-473 Warszawa w sali nr 1048, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego nr 4 stanowiącego odrębną nieruchomość położonego pod adresem: 01-991 Warszawa, ul. Heroldów 21C stanowiącego własność dłużnika Filomeny Rácz, dla którego Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X.

Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny mieszczący się na parterze (I kondygnacji) w budynku wielolokalowym, 1-klatkowym, V-kondygnacyjnym o łącznej powierzchni użytkowej 36,32m2, składający się z jednego pokoju, kuchni, łazienki, przedpokoju, pomieszczenia gospodarczego i tarasu (wg. działu I-O księgi wieczystej w/w nieruchomości). Lokal wyposażony jest we wszystkie standardowe instalacje infrastruktury technicznej z sieci miejskiej z wyjątkiem gazu, który nie jest doprowadzony do mieszkań. Lokal zaopatrzony w domofon oraz instalację telewizji kablowej. Budynek posiada windę oraz podziemną halę garażową. Zgodnie z operatem szacunkowym standard wykończenia lokalu jest na poziomie średnim.

Suma oszacowania wynosi 318 590,00 zł (słownie: trzysta osiemnaście tysięcy pięćset dziewięćdziesiąt złotych 00/100 gr), zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 238 942,50 zł (słownie: dwieście trzydzieści osiem tysięcy dziewięćset czterdzieści dwa zł pieśćdziesiąt groszy). 
Licytant przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 31 859,00 zł (słownie trzydzieści jeden tysięcy osiemset pięćdziesiąt dziewięć tysięcy zł) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. 
Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
Bank Millennium SA 55 11602202 0000 0002 9930 0395 
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Zgodnie z przepisem art. 976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków licytacji,  osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie (termin oględzin lokalu należy ustalić z Komornikiem w kontakcie telefonicznym z Kancelarią Komornika pod numerem tel. 22 561 72 00) oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Żoliborza w Warszawie mieszczącego się pod adresem: 01-473 Warszawa, ul. Kocjana 3 protokół opisu i oszacowania nieruchomości, (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: II Co 526/19 ).