Wróć do listy

Grzybno, pomorskie

492 450 zł
2 462 zł/m2
Dom 200,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 492 450 zł
Miasto Grzybno
Powierzchnia 200,00 m2
Województwo pomorskie
Ulica Krótka 9
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 65 660 zł
Numer oferty 261170X611660143
Termin wpłaty wadium 19-04-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kartuzach Andrzej Styś na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 20-04-2023 o godz. 13:45 pod adresem: Sąd Rejonowy w Kartuzach, ul.Kościuszki 1, 83-300 Kartuzy, pokój 2.27, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości będącej wspólną własnością dłużników: xx położonej przy ul. Krótka 9,Grzybno, 83-300 Kartuzy , dla której Sąd Rejonowy w Kartuzach V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa stanowiąca działkę nr 169 o powierzchni 4800 m2, zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym wolnostojącym o powierzchni użytkowej ok. 200 m2 oraz budynkiem gospodarczym o powierzchni zabudowy ok. 90 m2.

Suma oszacowania wynosi 656 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 492 450,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 65 660,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP O/KARTUZY 81 1020 1866 0000 1602 0002 6542.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.