Wróć do listy

Popielewo, zachodniopomorskie

168 075 zł
1 057 zł/m2
Dom 159,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 168 075 zł
Miasto Popielewo
Powierzchnia 159,00 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 19
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 22 410 zł
Numer oferty 260012X608948107
Termin wpłaty wadium 17-04-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy Przemysław Hetman na podstawie art. 986 4 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 11:00 w dniu 19.04.2023 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

nieruchomości położonej przy 19,Popielewo, 86-017 Koronowo, dla której Sąd Rejonowy w Bydgoszczy X Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Toruńska 64A, Bydgoszcz, 85-023 Bydgoszcz) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość o powierzchni 0,1849 ha, zabudowanej budynkiem mieszkalnym o powierzchni użytkowej 159,00 m2 oraz budynkiem gospodarczym o powierzchni 135,00 m2. Budynek mieszkalny o konstrukcji murowanej wybudowany na początku XX w. o jednej kondygnacji nadziemnej z poddaszem użytkowym. Ściany budynku mieszkalnego otynkowane, dach wyłożony blachodachówką, stolarka okienna PCW i drewniana. Budynek gospodarczy jest budynkiem murowanym wybudowanym w latach 70. XX wieku - stan techniczny budynku jest zły.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 26.04.2023 o godzinie: 11:00 .

Suma oszacowania wynosi 224 100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 168 075,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 22 410,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 69 2030 0045 1110 0000 0241 8140 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Historyczne ceny