Wróć do listy

Krze Duże, mazowieckie

585 300 zł
4 903 zł/m2
Dom 119,38 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 585 300 zł
Miasto Krze Duże
Powierzchnia 119,38 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 78 040 zł
Numer oferty 257725X603591953
Termin wpłaty wadium 13-04-2023 Co to znaczy?

Opis

                                                                   OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Żyrardowie Mariusz Bieżuński (tel. 46 854-20-33, e-mail: [email protected]) na podstawie art. 953 k.p.c. podaje do publicznej wiadomości, że: 
w dniu 14 kwietnia 2023 r. o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Żyrardowie mającego siedzibę przy Al. Partyzantów 3, w sali nr 104 , odbędzie się
                                                                                                   pierwsza licytacja 
należącej do xx zabudowanej nieruchomości, dla której Sąd Rejonowy w Żyrardowie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X oraz należącego do xxx udziału w części 1/30 we współwłasności niezabudowanej nieruchomości, dla której Sąd Rejonowy w Żyrardowie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze  XXXX/XXXXXXXX/X. Ww. nieruchomości są położone w miejscowości Krze Duże, w gminie Radziejowice, w powiecie żyrardowskim, w województwie mazowieckim. 
Nieruchomość o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X jest położona przy ul. Osiedlowej 8 w miejscowości Krze Duże, stanowi działkę ewidencyjną nr 312/8 powierzchni 1058 metrów kwadratowych i jest zabudowana budynkiem mieszkalnym z 2013 r. o powierzchni użytkowej 119,38 metrów kwadratowych. Nieruchomość o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X składa się z działek ewidencyjnych o numerach 312/13, 312/33, 312/34, 312/35 i 312/36, ma łączną powierzchnię 10 829 metrów kwadratowych, jest niezabudowana i stanowi teren wewnątrzosiedlowy, zapewniający nieruchomości o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X dostęp do drogi publicznej.
Łączna suma oszacowania nieruchomości o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X oraz udziału w części 1/30  we współwłasności nieruchomości o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X wynosi 780 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi   585 300,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 78 040,00 zł.  Rękojmię można uiścić przelewem na konto komornika nr 37 10501924 1000 0090 6542 7982 lub w gotówce w kasie kancelarii.
Zgodnie z przepisem art.976 §1 k.p.c. w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz.08:00 do godz.16:00 oraz przeglądać w sekretariacie I Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Żyrardowie odpis protokołu oszacowania nieruchomości wraz z operatem szacunkowym biegłego sądowego z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności. 

Komornik Sądowy

Mariusz Bieżuński