Wróć do listy

Holendry Baranowskie, mazowieckie

350 667 zł
350 667 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 350 667 zł
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica 91
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 52 600 zł
Numer oferty 256721X601240585
Termin wpłaty wadium 24-05-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Żyrardowie Maciej Sawicki na podstawie art. 986 4 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 14:00 w dniu 26.05.2023 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się druga licytacja

nieruchomości położonej przy Holendry Baranowskie 91, 96-314 Holendry Baranowskie, dla której Sąd Rejonowy w Żyrardowie V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Radziejowska 1/5, Żyrardów, 96-300 Żyrardów) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest prawo własności działek o nr ew. 793 oraz 908 wchodzących w skład nieruchomości o nr KW XXXX/XXXXXXXX/X. Nieruchomość położona na terenie obrębu Holendry Baranowskie w gminie Baranów, po południowej stronie autostrady A2. Działka leży przy ul. Kaskiej, prowadzącej w kierunku Baranowa i Jaktorowa. Najbliższe sąsiedztwo nieruchomości stanowią tereny rolne oraz zabudowy rolniczej i mieszkaniowej. Działki położone są na terenie nieobjętym obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, zatwierdzonym uchwałą nr XXXVII/202/2006 Rady Gminy Baranów z dnia 22.06.2006r. Nieruchomość składa się z działek o numerach 793 oraz 908. Działka numer ew. 793 - o kształcie wielokątnym, pow. 1,82 ha leży na obszarze oznaczonym symbolem MN3 oznaczającym tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej z dopuszczeniem zabudowy rekreacyjnej; w pozostała część działki znajduje się na obszarze o symbolu RE3 - tereny korytarzy ekologicznych wzdłuż cieków do pozostawienia jako pastwiska, zadrzewienia, łąki. Na działce zlokalizowany jest budynek mieszkalny jednokondygnacyjny, murowany, kryty papą o pow. zabudowy 96 m[2] oraz dwa budynki niemieszkalne, jednokondygnacyjne, murowane, o pow. zabudowy 39 i 93 m[2]. Media energia elektryczna, woda i gaz w zasięgu. Działka posiada dostęp do drogi publicznej ulicy Kaskiej. Działka numer ew. 908 - o kształcie wielokątnym, pow. 1,06 ha leży na obszarze oznaczonym symbolem RE3 - tereny korytarzy ekologicznych wzdłuż cieków do pozostawienia jako pastwiska, zadrzewienia, łąki. UWAGA!!! Samo uiszczenie rękojmi nie umożliwia automatycznie udziału w licytacji. Należy bowiem w systemie elektronicznym przystąpić do licytacji klikając zakładkę PRZYSTĄP DO E-LICYTACJI !!!

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 02.06.2023 o godzinie: 14:00 .

Suma oszacowania wynosi 526 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 350 666,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 52 600,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 47 1600 1374 1838 7888 3000 0001 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Historyczne ceny