Wróć do listy

Cisew, wielkopolskie

272 250 zł
2 151 zł/m2
Dom 126,56 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 272 250 zł
Miasto Cisew
Powierzchnia 126,56 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 127
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 36 300 zł
Numer oferty 254662X596418407
Termin wpłaty wadium 30-03-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Turku Damian Andrzejewski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 31-03-2023 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Turku z siedzibą przy ul. Legionów Polskich 4, 62-700 Turek, pokój 21, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielami są xx położonej przy Cisew 127A,Cisew, 62-700 Turek , dla której Sąd Rejonowy w Turku Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Plac Sienkiewicza 5, Turek, 62-700 Turek) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Pierwsza licytacja nieruchomości stanowiącej nieruchomość gruntowa zabudowana, działka numer 609/6 o powierzchni 0,0799 ha położonej pod adresem: 62-700 Turek, Cisew 127A, dla której Sąd Rejonowy w Turku Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X, będącej własnością dłużników: ccc na zasadach małżeńskiej wspólności ustawowej. Przedmiotowa nieruchomość zlokalizowana jest w miejscowości Cisew oddalonej od Turku o około 4 km. W miejscowości znajduje się podstawowa infrastruktura publiczna – sklepy, szkoła. Dojazd do nieruchomości drogą posiadającą nieutwardzoną nawierzchnię, odległość do drogi utwardzonej – ok. 180m. Sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkalna jednorodzinna oraz tereny niezabudowane. Przedmiotowa działka o kształcie regularnym zbliżonym na mapie do prostokąta i płaskim terenie, ogrodzona z frontu parkanem z cegły klinkierowej z wypełnieniem przęsłami drewnianym, pozostałe ogrodzenie stanowi siatka stalowa na słupkach stalowych, brama wjazdowa drewniana otwierana automatycznie, urządzona w zieleń ozdobną, oczko wodne, zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, szopą drewnianą oraz wiatą grillową drewnianą. Uzbrojenie techniczne terenu: prąd i woda. Opis budynku mieszkalnego. Budynek mieszkalny wolnostojący, dwukondygnacyjny (parter i poddasze), niepodpiwniczony, z garażem jednostanowiskowym, wybudowany w technologii tradycyjnej murowanej, w roku 1995, modernizowany w roku 2007. Fundamenty żelbetowe, ściany murowane z pustaków żużlobetonowych na zaprawie cementowo – wapiennej, mury izolowane styropianem, siatka + klej – brak tynków zewnętrznych, strop masywny, nadproża prefabrykowane, dach o konstrukcji drewnianej izolowany wełną mineralna i pokryty onduliną. Rynny i rury PCV, opierzenie z blachy. Tynki wewnętrzne cementowo – wapienne, w części gipsowane, częściowo malowane farbami, częściowo ściany obłożone płytkami, panelami i kasetonami - sufity. Stolarka okienna PCV. Drzwi wejściowe stalowe, drzwi wewnętrzne płycinowe, schody na poddasze drewniane. Taras betonowy. Posadki betonowe obłożone w części płytkami a częściowo panelami. Instalacje techniczne: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna – szambo, c.o. – piec na opał stały, i c.w. – elektryczny podgrzewacz wody, grzejniki stalowe. Struktura i powierzchnia pomieszczeń: PARTER: pokój: 16,43m2, korytarz: 10,85m2, kuchnia: 8,29m2, wiatrołap: 2,54m2, łazienka: 5,36m2, kotłownia: 14,45m2, garaż: 18,73m2, klatka schodowa: 3,82m2. PODDASZE: korytarz: 8,76m2, pokój: 19,23m2, pokój: 12,77m2, łazienka: 5,33m2. Powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego – 126,56m2

Suma oszacowania wynosi 363 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 272 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 36 300,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. O/TUREK 03 1020 2762 0000 1802 0026 8243.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Historyczne ceny