Wróć do listy

Mokas, mazowieckie

441 225 zł
2 582 zł/m2
Dom 170,86 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 441 225 zł
Miasto Mokas
Powierzchnia 170,86 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 58 830 zł
Numer oferty 253487X593666557
Termin wpłaty wadium 14-03-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Sochaczewie

Przemysław Kosyra

Kancelaria Komornicza, 1 Maja 24 lok.11,  Sochaczew,   96-500 Sochaczew

tel. 46 811 16 76 / fax. www.komorniksochaczew.pl

Sygnatura: Km 1495/21

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Sochaczewie Przemysław Kosyra na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  15-03-2023 o godz. 13:00  w budynku Sądu Rejonowego w Sochaczewie z siedzibą przy 1 Maja 7, 96-500 Sochaczew,  odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx  położonej przy  , 96-500 Mokas , dla której  Sąd Rejonowy w Sochaczewie Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul. 1 Maja 7, Sochaczew, 96-500 Sochaczew)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka gruntu płaska, nr ewid. 114/2, obszaru 0,6513 ha we frontowej części ogrodzona, zabudowana budynkiem mieszkalnym o powierzchni użytkowej 170,86 m2 i dwoma wiatami garażowymi. Na działce znajduje się trawnik. Boki działki wzdłuż ogrodzenia zostały obsadzone tujami szmaragdowymi. Z frontu zostały posadzone iglaki, natomiast przy tylnym ogrodzeniu około 10 młodych brzózek i sosna.Pozostała część działki za ogrodzeniem tylnym stanowi łąkę, a w końcowej części mały staw (zbiornik wodny).Ogrodzenie nieruchomości w części frontowej oraz w częściach bocznych zostało wykonane z elementów prefabrykowanych betonowych, natomiast tył ze sztachetek drewnianych. Brama wjazdowa metalowa rozwierana. Zjazd na nieruchomość z drogi o nawierzchni asfaltowej.

Suma oszacowania wynosi 588 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 441 225,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 58 830,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 2 w Płocku 37 1020 3974 0000 5602 0229 5525.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:00 do godz. 21:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. 1 Maja 7, Sochaczew, 96-500  Sochaczew.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.