Wróć do listy

Świętochłowice, śląskie

98 325 zł
1 898 zł/m2
Mieszkanie 51,80 m2 2 pokoje 2 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-69%
Zakończona
-69%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 98 325 zł
Powierzchnia 51,80 m2
Województwo śląskie
Ulica Pawła Dylonga 36
Liczba pokoi 2
Piętro 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 13 110 zł
Numer oferty 252262X590797607
Termin wpłaty wadium 16-03-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym

w Chorzowie

Witold Walków

Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów

tel. 322411610 / fax. 324310030

Sygnatura: KM 3578/18 i inne

                                                                                        




O B W I E S Z C Z E N I E


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza
nr VIII w Chorzowie, zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu:
17 marca 2023r. o godz. 12:00 w sali nr 320 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:



P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A


nieruchomości, stanowiącej własność dłużnika: 


cc
41-600 ŚWIĘTOCHŁOWICE, ul. SŁONECZNA 36/4
reprezentowany przez: ADWOKAT PŁAZA IGOR KANCELARIA ADWOKACKA PŁAZA GŁĄB SPÓŁKA PARTNERSKA 40-062 KATOWICE, ul. KILIŃSKIEGO 20/2


opisanej jako: prawo odrębnej własności lokalu, położonej w: ŚWIĘTOCHŁOWICE,
ul. SŁONECZNA 36/4. Lokal mieszkalny usytuowany jest na 2 piętrze budynku (3 kondygnacja nadziemna). Posiada powierzchnię użytkową 49,52 m2 i składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki
i przedpokoju. Do lokalu przynależy piwnica nr 4 o powierzchni 2,28 m2. Łączna powierzchnia nieruchomości lokalowej wynosi 51,80 m2. 
Dla przedmiotowej nieruchomości Sąd Rejonowy w Chorzowie Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Z prawem własności lokalu związany jest udział w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali, objętych księgą wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X w 136/10000 części.


Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 131.100,00 zł (sto trzydzieści jeden tysięcy sto złotych).


Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę:
98.325,00 zł (dziewięćdziesiąt osiem tysięcy trzysta dwadzieścia pięć złotych).


Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania  nieruchomości, tj. kwotę 13.110,00 zł (trzynaście tysięcy sto dziesięć złotych) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków  w  Banku  ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW
nr  15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.


Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu
o utracie rękojmi. 


Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją, po uprzednim uzgodnieniu terminu z tutejszą Kancelarią. 


Operat szacunkowy wraz z protokołem opisu i oszacowania przedmiotowej nieruchomości znajduje się w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków Kancelaria Komornicza nr VIII w Chorzowie, a na 14 dni przed licytacją również
w I Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Chorzowie.  


Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule. 


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.









Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.



Komornik Sądowy

Witold Walków







Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.