Wróć do listy

Krąplewice, kujawsko-pomorskie

19 125 zł
642 zł/m2
Mieszkanie 29,77 m2 Kawalerka -1 piętro Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 19 125 zł
Miasto Krąplewice
Powierzchnia 29,77 m2
Województwo kujawsko-pomorskie
Ulica 34C
Liczba pokoi 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 2 550 zł
Numer oferty 250970X587771743
Termin wpłaty wadium 07-03-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Świeciu n/Wisłą

Małgorzata Rut-Nowak

Kancelaria Komornicza, Klasztorna 1,  Świecie,   86-100 Świecie

tel. 523311286 / fax. 523311286

Sygnatura: Km 1068/18

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Świeciu n/Wisłą Małgorzata Rut-Nowak na podstawie art. 986 4  § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 11:30 w dniu 09.03.2023 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

ułamkowej części nieruchomości  położonej przy  , 86-130 Krąplewice Sąd Rejonowy w Świeciu V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Sądowa 12, Świecie, 86-100 Świecie)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Nieruchomość stanowi samodzielny lokal mieszkalny numer 15 w Krąplewicach nr 34C, gm. Jeżewo, powiat świecki.
Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 29,77 mkw, na którą składa się pokój, kuchnia, łazienka z WC oraz przedpokój.
Lokal położony jest na pierwszym piętrze w budynku 3-kondygnacyjnym, podpiwniczonym, wzniesionym ok. 1972 roku.
Z lokalem związany jest udział wynoszący 1/18 w częściach wspólnych budynku i prawie własności działki gruntu pod budynkiem, oznaczonej numerem ewidencyjnym 12/41, o powierzchni 0,0340 ha, opisanej w KW nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Sprzedaży podlega udział w wysokości 1/2 w prawie własności.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu  16.03.2023 o godzinie: 12:00 .

Suma oszacowania wynosi 25 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 19 125,00 zł.  Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 550,00 zł.  Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 94 1020 5040 0000 6702 0025 6149 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:30 do godz. 15:30. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.