Wróć do listy

Kamyszów, świętokrzyskie

68 066 zł
Działka 2.01 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 68 066 zł
Miasto Kamyszów
Powierzchnia 2.01 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 076 zł
Numer oferty 249596X584553835
Termin wpłaty wadium 29-03-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Busku Zdroju Leszek Woźniak Kancelaria Komornicza nr IV w Kazimierzy Wielkiej na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 29-03-2023 o godz. 10:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Busku Zdroju Zamiejscowy Wydział z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej, ul. Kościuszki 3 ,28-500 Kazimierza Wielka, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości opisanej jako :

- Niezabudowana, gruntowa nieruchomość rolna położona w miejscowości Kamyszów, gmina Kazimierza Wielka, powiat kazimierski, jednostka ewidencyjna: 260303_5 kazimierza Wielka - obszar wiejski, obręb: 0019 Kamyszów, oznaczona działką nr 399 o powierzchni 2,0100 ha, dla której Sąd Rejonowy w Busku Zdroju VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Suma oszacowania wynosi 90 755,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 68 066,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 9 075,50 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno będzie oglądać powyższą nieruchomość w dni powszednie od godziny 10:00 do 12:00 oraz przeglądać w sądzie protokół opisu i oszacowania. Operat szacunkowy nieruchomości znajduje się do wglądu w kancelarii komornika.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA W BUSKU ZDROJU 71 1020 2645 0000 5402 0003 8448.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.