Wróć do listy

Kamyszów, świętokrzyskie

8 412 zł
Działka 0.34 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 8 412 zł
Miasto Kamyszów
Powierzchnia 0.34 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 1 122 zł
Numer oferty 249595X584551493
Termin wpłaty wadium 28-03-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Busku Zdroju Leszek Woźniak Kancelaria Komornicza nr IV w Kazimierzy Wielkiej na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 29-03-2023 o godz. 10:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Busku Zdroju Zamiejscowy Wydział z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej, ul. Kościuszki 3 ,28-500 Kazimierza Wielka, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości opisanej jako :

- Niezabudowana, gruntowa nieruchomość rolna położona w miejscowości Kamyszów, gmina Kazimierza Wielka, powiat kazimierski, jednostka ewidencyjna: 260303_5 kazimierza Wielka - obszar wiejski, obręb: 0019 Kamyszów, oznaczona działką nr 333 o powierzchni 0,3400 ha, dla której Sąd Rejonowy w Busku Zdroju VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Suma oszacowania wynosi 11 216,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 8 412,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 121,60 zł.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno będzie oglądać powyższą nieruchomość w dni powszednie od godziny 10:00 do 12:00 oraz przeglądać w sądzie protokół opisu i oszacowania. Operat szacunkowy nieruchomości znajduje się do wglądu w kancelarii komornika.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA W BUSKU ZDROJU 71 1020 2645 0000 5402 0003 8448.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.