Wróć do listy

Paniewo, kujawsko-pomorskie

504 150 zł
504 150 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 504 150 zł
Miasto Paniewo
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo kujawsko-pomorskie
Ulica 29
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 67 220 zł
Numer oferty 249220X583673243
Termin wpłaty wadium 28-02-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Radziejowie Leszek Bończyk na podstawie art. 986 4 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 10:30 w dniu 01.03.2023 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

nieruchomości położonej przy 29,Paniewo, 87-875 Topólka, dla której IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Radziejowie (adres: ul. ul. Brzeska 20, Radziejów, 88-200 Radziejów) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
o powierzchni 8,60 ha , zabudowanej: - budynkiem mieszkalnym, parterowym z poddaszem niemieszkalnym, o powierzchni zabudowy 111 m2, - parterowym budynkiem gospodarczym, o powierzchni zabudowy 193 m2, - parterowym budynkiem gospodarczym, o powierzchni zabudowy 121 m2, - parterowym budynkiem gospodarczym, o powierzchni zabudowy 10 m2, - parterowym budynkiem gospodarczym, o powierzchni zabudowy 20 m2, będącej własnością dłużnika: Wojciech Jarmuż.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 08.03.2023 o godzinie: 11:00 .

Suma oszacowania wynosi 672 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 504 150,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 67 220,00 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 20 1020 5200 0000 4402 0020 9015 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:30. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.